„Vybrané peníze zpříjemní život psům v útulcích, nakoupí se za ně především žrádlo a pamlsky," uvedla iniciátorka akce Lenka Kohlenbergerová.

Na benefici dorazilo na 300 lidí. „Je to výrazně více než při loňské premiéře, kdy se přišlo podívat asi 80 lidí. I proto se podařilo shromáždit vyšší částku. Loni návštěvníci poskytli celkem 8 944 korun," upřesnila Kohlenbergerová.

Úspěch druhého ročníku benefice spočívá podle ní v navázání spolupráce s městskou organizací Kulturní zařízení Kadaň. „Výrazně nám pomohli s propagací, vytiskli také prospekty na akci. Spolupráci jsme navázali také se spolkem pro opuštěné kočky Jasmína. Chtěli by se i v budoucnu podílet na společných aktivitách. Ve stánku na benefici prodávali své zboží, dražba balíčků s věcmi pro kočky spolku vynesla 500 korun," doplnila Kohlenbergerová.

Bez nároku na honorář na benefici vystoupila S-P-L taneční skupina při základní umělecké škole v Klášterci nad Ohří, SunLightStar Team, chomutovská skupina Pole dance s ukázkami tance u tyče či pražská rocková kapela Victorie. „Odpoledne zpestřily ukázky Oblastní skupiny agility Kadaň a Agility Cleverly Crazy Málkov, jež se věnují výcviku psů, zejména sportu agility. Psi při něm překonávají překážky, jde ale především o souznění člověka se psem a koordinaci. Atraktivní byla i ukázka K 9 policistů z chomutovské zásahovky, kteří předvedli se svými psy ukázku vyhledávání drog. Domlouváme se také s chomutovskými záchranáři. I oni mají zájem se v budoucnu na benefici prezentovat," doplnila Kohlenbergerová.

Útulky v Chomutově a Jirkově provozuje veterinář Marek Halounek, na jejich provozu přispívají obě města a také Kadaň. V jirkovském útulku je totiž polovina z 24 kotců vyhrazena pro odchycené bezprizorní psy z Kadaně. Budova útulku za sběrným dvorem v jirkovské městské části Březenec má od loňského podzimu novou střechu. Původní krytinou už totiž dovnitř zatékala voda. Objekt se dočkal i nových vstupních dveří a dalších stavebních úprav. Dělníci opravili chodníčky ke kotcům, použili na ně zámkovou dlažbu z původního povrchu náměstí. Dva kotce v přední části útulku mají nové mříže a střechu.V útulku skončí každoročně kolem 150 toulavých psů, které v ulicích odchytává sám veterinář nebo strážníci.

Na webových stránkách chomutovského a jirkovského útulku www.psiutulekchomutovjirkov.estranky.cz si zájemci mohou prohlédnout fotografie opuštěných psů, kteří čekají na nové majitele. Mohou také přispívat na jejich stravu na transparentní bankovní účet číslo 2000504021/2010, který je společný pro oba útulky.