Herečka Barbora Mottlová je všestranná. Z filmových a divadelních prken si občas odskočí před objektiv fotoaparátu nebo zazpívat si před mikrofon. Od nové sezony fandí také libereckým Bílým Tygrům. Sama cvičí exotickou Bikram Yogu.

V Divadle F. X. Saldy a Malém divadle ji můžete vidět v představeních Erotikon doktora Š., Rodina je základ státu, Krkonošské pohádky nebo Tučňáci na arše. Také ji čeká pěvecká premiéra v kabaretu s německým showmanem Reném Starlachem v pátek 29. listopadu v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

V poslední době se o tobě hodně dovídáme z bulvárních i nebulvárních plátků. Čím to je? Hraješ teď více ve filmech a seriálech?

To je právě hrozně vtipné. Najednou se o mně začalo psát. Jasně, pár let točím a hraju, ale najednou vznikl takový boom. Nevím proč. Možná za to může rozchod s mým tehdejším přítelem. Ta energie šla prostě jiným směrem. Rozpoutal to článek v uvozovkách Tahle kočička je zase volná.

Jak reagují kamarádi a známí na ty články?

Myslím, že se to řeší víc, než si to zaslouží. Občas mi kamarádi řeknou, že viděli pěkné fotky u článku, ale že to ani nečetli. Jsou to takové srandy. Hlouposti, nic závažného.

Říkala jsi, že ses rozešla s přítelem, takže jsi teď sama? Užíváš si svobodu?

Ano, už přes půl roku. Musím říct, že jsem spíš vztahový typ. Ráda se o partnera starám, rozmazluju si ho. Je krásné, když víte, že se na Vás někdo těší, myslí na Vás, jako vy na něj. Máte se po tom pracovním vypětí ke komu vracet.

Užívám si leda to, že mám více času na přátele a společenské akce, ale nemůžu říct, že bych si užívala víc, než kdybych měla partnera. S partnerem teprve cítím naplnění. Už to mám docela srovnané a nechci jen tak s někým chodit, chtěla bych už potkat toho životního chlapa a za pár let mít i rodinu. U mě je to hrozně těžký, aby mě někdo vůbec upoutal. A nemám vyhraněný vkus. Musí to být osobnost. Ale v dnešní době stojí chlapi za prd.

Byl nějaký článek hrubý? Že ti ublížil?

Ne, to se mi, zaplať pánbůh, nestalo. Spíš je horší, jestli chci charakterního chlapa, že až uvidí tyhle články, tak se se mnou ani nebude chtít seznámit. Nebo, řeknu to jinak. Já bych ani nechtěla chlapa, který by chtěl holku z těch mých článků.

Točíš teď nějaké filmy nebo seriály?

Točím úplně nádherný projekt České televize. Bude se to jmenovat První republika, je to seriál, který je následníkem seriálu Vyprávěj. Je tam nádherná výprava a kostýmy, secesní účesy, stará auta… Hraju kamarádku hlavní postavy. Jsme taková parta zlaté mládeže. Vesele dovádíme.

A co ty ostatní seriály, ve kterých jsi teď hrála?

Diváci ČT mě teď mohli vidět například v seriálu Cirkus Bukowski, jinak se zatím hodně soustředím na tenhle velký projekt První republika.

Co je v divadle nového?

Máme chvíli po premiéře Erotikonu doktora Š., kde hraji hlavní ženskou roli Růženu Svobodovou. To byla při zkoušení velká zabíračka. A zabíračka je i samotné představení. Myslím, že je to u diváku oblíbený kousek. Nebo mi chodí jen pochvalné e-maily od ctitelů?

Žiješ dost společenským a aktivním životem. Stále se věnuješ modelingu. Co jsi třeba naposledy pěkného nafotila?

Nedávno jsem nafotila parádní fotky pro časopis Top Cars s přenádherným Porsche. Tak se těším, až to vyjde. Pravidelně fotím s návrháři Evou Plzákovou a Pavlem Filandrem. Taky jsem trošku víc zas přičuchla k moderování. Tím, že se o mně více píše, tak přicházejí i tyto nabídky.

Co jsi například moderovala?

Třeba módní přehlídku. Teď mě ještě oslovili na nějaký ples. No, je toho dost.

Dříve jsi hodně fotila, to se zase vracíš k modelingu?

Ano, dříve jsem se tím živila. Teď je to spíš takové zpestření. Nejsem žádná hubeňoučká modelka. Raději to ženu přes tu svou ženskou krásu, na tom si zakládám. Myslím, že moje ženská figura je fotogenická.

Určitě si i nějak udržuješ postavu. Co tě ve sportu nejvíce baví?

Cvičím Bikram Yogu, což je jóga ve dvaačtyřiceti stupních a na devadesát minut. Úplně jsem si to zamilovala. Člověk se u toho krásně vypotí, vyčistí si hlavu. Hodně spaluje a zpevňuje opravdu celé tělo. Je to ideál, jak si dát nejlíp do těla. V Praze jsou dvě studia. Někdy i vyrazím po divadelní zkoušce z Liberce do Prahy si zacvičit a pak zas zpět na večerní představení.

Jak moc se teď věnuješ zpěvu?

No, zpěv mám tak nějak na druhé koleji. Hraní je pořád dost a dost. Nedávno mě kontaktoval jeden hudební producent a natočila jsem i něco s Michalem Davidem. Tak uvidíme, jakým směrem se to bude všechno odvíjet.

Vraťme se ještě k libereckému divadlu. V Erotikonu doktora Š. hraješ manželku F. X. Svobody a milenku F. X. Šaldy. Jak se ti to hraje? Co je to za roli?

Je to super, moc mě to baví. Je tam spousta hereckých a emočních poloh a dá se v tom dost vyhrát. Hraju ji od puberty až do smrti. Člověk si to potřebuje trošku obrnkat před diváky, zpětná vazba je ohromně důležitá. Je to ještě hodně čerstvé.

Co dalšího v divadle zkoušíte?

Chystáme hru Podivuhodný případ se psem. To je hrozně krásná hra. Jsem zvědavá, jak se nám to podaří. Je to o klukovi, který je autista, hraje ho Tomáš Váhala. Vyšetřuje případ, kdo zavraždil sousedčina psa a přitom se mu rozkrývá pravda o jeho bolestném stavu rodiny.

Máš třeba i nějaké jiné novinky v Liberci kromě herectví?

Od nové sezóny jsem hrozně propadla hokeji. Fandím Bílým Tygrům. Už jsem si říkala, že se přihlásím mezi ty jejich mažoretky. Ale je jim asi patnáct, tak bych nezapadla.

Znám tam dva kluky. Možná o to víc mě baví jim fandit. Hrozně si to užívám. Zbožňuju ten testosteron na tribunách. Jak chlapi řvou a fandí se. Vždycky mě to ohromě nabije.

Minule jsme se bavily i o tvých návrhářských pokusech, jak to pokračuje?

Měla jsem v Praze butik, ale bohužel jsem ho musela prodat. Vůbec jsem nestíhala, točila jsem tehdy dva seriály najednou. A k tomu divadlo. Móda mě ale zajímá pořád. Kterou ženskou by to taky nebavilo, dělat si radosti.

Kam bys chtěla v herectví směřovat?

Líbilo by se mi spolupracovat s kapacitami jako Hřebejk a Svěrák. I když se bojím, že Hřebejk mě díky mým bulvárním článkům asi neosloví.

Kde tě můžeme vidět zpívat?

V krajské liberecké knihovně teď chystáme kabaretní představení. Hvězdou večera je německý showman a srandista René Starlach a pro mě je velká čest tam nejen účinkovat, ale i v jeho show zpívat. Premiéru máme 29. listopadu.