Každý den, šťastný den!, jak zní název divadelní hry, je vydařená komedie estonského herce, dramatika a slavného písničkáře Jaana Tättea, v níž tento mistr pobavené nadsázky popisuje svéráznou léčbu manželské nudy.

Hlavní hrdinka si do bezproblémového, leč léty přece jen unaveného manželství přivádí dalšího muže, aniž by toho prvního chtěla opustit. Naplní takové nekonvenční řešení její život ztraceným elánem? A jak netypickou rodinu přijme okolí? Experiment neskončí úspěchem, zato se vydatně vysměje kýčovitým představám o lásce.

V komedii Každý den šťastný den! dále hrají Zbigniew Kalina, který je stejně jako Hrzánová nositelem Ceny Thálie, Libor Jeník a Helena Lapčíková (od září 2014 v alternaci s Pavlou Rychlou-Vojáčkovou).

Barbora Hrzánová si v inscenaci cení především spolupráce s režisérkou Lídou Engelovou: „Naučila jsem se díky ní znovu spoustě dovednostem, což je pro toto povolání vzácné. Divadlo hraji už hodně dlouho, a tak se čím dál tím méně potkávám s někým, kdo by mi předal něco nového, o čem jsem nevěděla," říká Hrzánová.

O své roli dodala: „Ta paní je velice inteligentní, přitažlivá, hodná a nesmírně milující. Jenže se dostane do manželské krize. Ne že by jí někdo ubližoval, naopak má krásnou rodinu, ale také pocit, že pokud se něco nestane, její duše umře dřív než její tělo. Takže ta duše potřebuje protřepat, proto moje hrdinka učiní patřičné kroky. Musím říct, že je v nich vynalézavá a určitě nekonvenční. Nicméně jedná velice fér, s otevřeným hledím, to se mi na ní líbí."

A o sobě ještě prozradila: „Své potíže se hrdinka rozhodne léčit bigamií. To já jsem stará monogamní struktura. Nedovedu si nic takového představit, dokonce ani v situaci, jaká se rozehrává v této komedii. Já jsem ráda za to, co mám. Hlavně s tím moc netřepat!"

Komedie, u níž se prý dokonce budou hlasitěji smát pánové než dámy, začíná v 19.00 v chomutovském divadle. Vstupné je 290 korun.