Jestli chcete vidět trojrozměrného Avatara, pospěšte si. V okrese má 3D technologii jen kadaňské kino Hvězda a lístky mizí neskutečnou rychlostí.


3D šílenství


Na trojrozměrnou okresní premiéru už jsou dokonce vstupenky pryč, a to se bude promítat až na konci února. „O lístky byl neskutečný zájem, první tři představení jsou vyprodaná,“ potvrdila Karolína Nejepsová, vedoucí kina.

Aby nasytili hladové diváky, v Kadani hned objednali další kopii 3D filmu, a to na 12. až 16. března. Ale protože Hvězda má online rezervaci lístků po internetu, vstupenky rychle mizí.

Je to zřejmě první kinofilm, který vyvolal takové okresní šílenství. Není divu – samotný Avatar je označován za filmovou událost roku, klasické 2D promítání měli v okrese také slušnou návštěvnost a především – kino Hvězda je první a jediné, které tento film v okrese uvede. Nedočkavci už ho možná viděli v Praze, v Kadani ho můžou zhlédnout i ostatní (a nebo nadšenci ještě jednou) a za příznivější cenu (145 korun).

Přitom už klasická promítání Avatara v Kadani byla téměř vyprodaná. Jenže lidé chtějí víc. „Chci to porovnat. Viděl jsem klasického Avatara a už mám do Kadaně zarezervovaný lístek na 3D,“ těší se Chomutovák Radek Urban. „Jako ve 2D nic moc… Byla jsem na tom v Praze ve 3D a je to úplně o něčem jiném … Radši si připlatím a je z toho lepší zážitek a požitek. Ty scény se pak lépe vychutnávají:),“ píše zase na webu chomutovské Správy kulturních zařízení divačka Natali.


2D kina také přidávají


To ale neznamená, že klasickým Avatarem lidé pohrdají. Naopak – kina objednávají další kopie.

V Chomutově se měl Avatar původně promítat až koncem února, ale kino ho mimořádně získalo ještě v lednu, byť na nepopulární dny – pondělí a úterý. „I tak byla slušná návštěvnost, dohromady čtyři sta diváků,“ říká správkyně kina Dana Tomášková.

Další promítání jsou v kině Oko naplánovaná na přes-příští víkend – od pátku 26. do neděle 28. února. V pátek začíná promítání na 18.30 hodin, v sobotu a neděli pojede film vždy třikrát.

Také Jirkováky Avatar do kina přitáhnul ve slušném počtu – zdejší kino ho dávalo šestkrát na konci ledna. „Dvě promítání byla skoro vyprodaná, dohromady film vidělo asi 880 lidí,“ prozradil Miloš Kubelka, provozovatel kina.

Divácký úspěch a zájem Kubelku navnadil ke shánění další kopie k promítání. A měl štěstí. „Multiplexy uvolnily 2D verze filmu dřív, nechávají si jen ty trojrozměrné.A já jsem zavolal zrovna ve chvíli, kdy byla jedna kopie volná,“ pochvaluje si provozovatel.

Díky tomu mohou Jirkováci zajít Avatar ještě tento pátek a sobotu, vždy od 16.00 a 19.00 hodin. Podle Kubelky už je o lístky zájem. „Kupují si je i ti, kteří film viděli před čtrnácti dny a chtějí jít znovu,“ dodává.

V Klášterci nad Ohří uvidí fantastický velkofilm v pátek 19. a sobotu 20. února. Promítání jsou plánována vždy dvě – podobně jako v Jirkově od 16.00 a 19.00 hodin.

Jak si zamluvit online Avatara 3D

Vstupenky si můžete zarezervovat na adrese www.kinokadan.cz v sekci Program po kliknutí na konkrétní film. Na plánku kina uvidíte zamluvená a volná sedadla, kliknutím na volná místa si je zamluvíte. Vyplníte jméno a e–mail, na které vám přijde potvrzení rezervace. Na jméno si pak můžete vyzvednout lístky v pokladně kdykoli v otevírací době. Je lepší nečekat až na dobu před představením a vyzvednout si je dřív, nečekáte pak frontu.