Méně známý román Dana Browna ve své filmové podobě konečně dorazí do Chomutova. Tom Hanks coby odborník na symboly Robert Langdon se tentokrát vydá do Vatikánu po stopách tajemného řádu Iluminátů.

Film, který je v současné době šestý nejnavštěvovanější v České republice, uvádí jako první v pátek kino Oko, na víkend se pak přesune do letního kina a poté do Kadaně. V Jirkově už film běžel.

Zájemci se nemusí bát, že se do biografu nedostanou. V předprodeji zatím o vstupenky zájem není, takže budou snadno k dostání vždy před promítáním.

Napínavý thriller s několika dějovými zvraty, řadou tajmených symbolů a také několika obřadně zabitými kardinály se odehrává především v Římě a srdci katolické církve – Vatikánu. Divák se tak, ačkoli často jen díky umělým kulisám, podívá tam, kam běžný smrtelník vkročit nemůže.

Církev hrožuje bratrstvo Ilimunátů a to v čase nejtěžším – při volbě nového papeže. Poradit si s tím musí nejen velitel vatikánské stráže, ale především Langdon, který se do Itálie dostane přes vědeckou základnu, odkud někdo ukradne nebezpečnou látku – antihmotu…

Snímek stvořil stejný filmařský tým, jaký stál za Šifrou mistra Leonarda, filmovou adaptací Brownova nejslavnějšího díla. Do režisérského křesla usedl opět Ron Howard a dirigoval o něco početnější skupinu známých herců. Kromě Hankse stvární jednu z hlavních rolí Ewan McGregor, diváci jistě poznají i Stellana Skarsgarda. Místo hlavní hrdinky tentokrát místo Audrey Tautou obsadila Ayelet Zurer.