Senát ústeckého krajského soudu se v uplynulých dnech přiklonil k tvrzení obžalovaného a dal i na znalkyni, proto padl jen mírný výchovný trest. „Obžalovaný byl shledán vinným z trestného činu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za což mu byl uložen podmíněný trest odnětí svobody v trvání dvou let se zkušební dobou v trvání tří let,“ potvrdila mluvčí soudu Veronika Suchoňová.

Podle obžaloby muž známého napadl a v příčinné souvislosti došlo k jeho zdravotním potížím i smrti. Obžalovaný připustil potyčku, ale s tím, že se jen bránil napadení. A tvrdil, že k závažnějšímu zranění jeho známého došlo spíš kvůli tomu, že sám v těžké opilosti upadl. S tím souzněl i závěr znaleckého posudku, v němž lékařka Andrea Vlčková popsala, že poranění mozku způsobil spíš vlastní pád muže, než pár ran pěstí utržených od známého.

Polomrtvého muže našli 9. listopadu 2022 sousedé ve výtahu, pak ho zdravotníci transportovali do nemocnice, kde později zemřel. K fatálnímu následku vedlo i to, že byl silně opilý. Podobně jako jeho kumpán, který si i proto vedle podmínky od soudu vysloužil protialkoholní ochranné léčení ambulantní formou. Jak k případu dodala v nedávné reportáži stanice CNN Prima News, rozsudek z 21. března není pravomocný, státní zástupce se proti němu odvolal.

Mohlo by vás zajímat: Kojenec měl frakturu lebky. Spadl z postele, tvrdí otec, kterému hrozí 15 let

Muže z Chomutova soudí kvůli pokusu o vraždu malé dcery | Video: Deník/Martin Klouda