„Provedeným prověřováním bylo jednoznačně zjištěno, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost při manipulaci se zábavní pyrotechnikou. Světelný projektil od římské svíce vstřelený do větracího otvoru objektu se uvnitř dostal do přímého kontaktu s uskladněným zbožím a následně ho zapálil," uvedla pro iDNES.cz policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Požár obchodního komplexu Flóra v Chomutově na Písečné. Středa 17. ledna 2024. | Video: Deník

S ohledem na nízký věk chlapce policejní komisař odložil věc podezření ze spáchání trestného činu. Chlapec dle něj nedosáhl takové rozumové a mravní vyspělosti, aby si uvědomil, že se dopustil protiprávního jednání. Trestně odpovědní za tento čin nebudou ani chlapcovi rodiče. „Usnesením o odložení této věci není dotčeno právo poškozených uplatňovat vzniklou škodu u příslušného soudu v občanskoprávním řízení,“ dodala Glogovská.

Požár ve Flóře se rozhořel ve středu 17. ledna odpoledne. S plameny na místě bojovalo sedm hasičských jednotek, které nasadily několik vodních proudů. Kvůli hustému kouři musely být evakuované dvě restaurace v komplexu a navíc i celý přilehlý panelový dům s takřka šedesáti byty. Podle policie se dvě osoby nadýchaly škodlivého kouře a záchranáři je na místě ošetřili.

Mohlo by vás zajímat: Slavný salonní vůz Kludských je téměř hotový. Z Hořic se vrátí do Jirkova

Ze slavného cirkusu nezbylo nic. Královna maringotek je však zpět. | Video: Stanislav Ďoubal