„Muž se podle zjištění kriminalistů na internetovém portálu, kde lidé mimo jiné umísťují erotické fotografie a videa, vydával za ženu. Pod smyšleným ženským jménem pak měl zájemcům nejčastěji slibovat poskytnutí služeb sexuálního charakteru, zaslání intimních ženských fotografií a podobně," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Někdy měl peníze lákat také pod legendou, že potřebuje půjčit, tvrdil, že je v tísni. „Za slíbené erotické služby předem požadoval zaslání peněz, avšak po obdržení různých částek, pohybujících se v rozmezí od několika set až do několika tisíc korun, na bankovní účet žádné služby ani produkty neposkytl. Peníze samozřejmě nikomu nevrátil a přestal s poškozenými komunikovat," pokračovala policejní mluvčí.

Škoda, kterou měl způsobit 31letý muž z Klášterce, se v součtu vyšplhala už na téměř sto tisíc korun. „Poté, co se jeden z podvedených obrátil na policii, začali kriminalisté případ prověřovat. Rozsáhlým šetřením zjistili, že těch, co dotyčnému naletěli jsou více než tři desítky a tento počet nemusí být konečný. Podle získaných informací měl muž při svých podvodech používat několik různých účtů. Pro popsané jednání ho vyšetřovatel obvinil ze spáchání trestného činu podvodu," dodala Miroslava Glogovská.

Mohlo by vás zajímat: Spaní na včelách. Na horské louce u Chomutova vyrostl léčivý apidomek

Zdroj: Deník/Roman Dušek