Muž, který měl být na skateparku v Klášterci napaden, se obrátil na policii. Strážcům zákona řekl křestní jméno a bydliště údajného útočníka. „Když muže policistům popsal, hned poznali, o koho se jedná, protože dotyčný měl již s policií co do činění. Vyrazili tedy do místa jeho bydliště a zadrželi ho," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

A co se mělo přesně stát? „Podle zjištění policistů měl tento 45letý Klášterečan ve skateparku přijít ke 40letému muži, jenž se podle něj choval hrubě ke své družce. Dotyčná se o tom staršímu z mužů měla svěřovat. Před zraky chlapce mladšího školního věku, který je příbuzným napadeného a byl si s ním původně v parku hrát, měl útočník chytit 40letého poškozeného pod krkem, zatímco ve druhé ruce držel nezjištěnou zbraň vypadající dle poškozeného jako pistole. Přitom mu měl hrozit, že pokud na ženu ještě sáhne, prostřelí mu obě kolena," popsala policejní mluvčí.

Mladšímu muži se následně podařilo vysmeknout a utéct.

Policisté 45letého muže obvinili z vydírání, a protože má bohatou trestní minulost, včetně násilí, byl poslán do vazby. „V případě, že mu jeho vinu prokáže soud, hrozí mu trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let," dodala Miroslava Glogovská.

Mohlo by vás zajímat: Moderní urgentní příjem a operační sály. V Chomutově otevřeli nový pavilon

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová