Devětadvacetiletý muž z Kadaně navštívil různé objekty, kde neměl co pohledávat. Jedním z nich byla chalupa v Krušných horách nad Chomutovem. Tam měl pomocí přistavěných špalků vylézt na balkon do patra a po vypáčení okenic vniknout dovnitř. Nějakou dobu se tam zřejmě pozdržel, majitel totiž po zjištění „vloupačky“ postrádal několik lahví tvrdého alkoholu. Z chaty si původně neznámý pachatel také odnesl nářadí a sportovní luk i se šípy.

Mimo této krádeže se měl dotyčný o něco později dopustit i o pokus z krádeže rybářského vybavení ze sklepa panelového domu v Kadani. Tam zloděje při činu přistihl nájemník a ten tak z místa utekl bez lupu.

Kadaňský zloděj vykrádal chaty a byty. Hrozí mu až tři roky za mřížemi

Zmíněný muž má mít na svědomí i další krádeže, které se policistům podařilo objasnit. "V průběhu dvou červnových dní opět v Kadani dvakrát násilím vniknul do panelového domu. Z nezajištěného balkonu v mezipatře si pak měl odnést nejprve batoh s turistickým vybavením a obal na kytaru. Další den se měl vrátit ještě pro nákupní košík, boty a spacák," uvedla tisková mluvčí policie Miroslava Glogovská.

Policisté díky vyhodnocení různých stop zajištěných na místech popsaných vloupání a provedenému šetření zjistili, že těchto krádeží nebo pokusů o ně se měl pokaždé dopustit právě 29letý muž, který je pro ně „známou firmou“. Poté, co jeho totožnost zjistili, vypátrali ho a zadrželi. "Pro pokračující krádeže a porušování domovní svobody je nyní trestně stíhán, na rozhodnutí soudu si počká ve vazbě. V případě uznání viny by mohl za mřížemi strávit až tři roky," uzavírá Glogovská.

Mohlo by vás zajímat: Opuštěné pošty na Chomutovsku zejí prázdnotou. Vzalo nám to zákazníky

Zrušené pobočky pošty na Chomutovsku zejí prázdnotou. | Video: Deník/ Miroslava Šebestová