Zajímavý případ podvodu řeší policisté na Chomutovsku. Obrátila se na ně 60letá žena, kterou neznámý podvodník připravil celkem o 105 tisíc korun.

"Dotyčná je velkou fanynkou zpěváka Bruce Springsteena a na různých sociálních sítích sleduje profily, které ho prezentují. Před několika měsíci „olajkovala“ na Facebooku jeho fotku. Nedlouho poté ji přes Messenger kontaktoval údajný Bruce Springsteen. Začala s ním komunikovat, prý si rozuměli. Paní se se zpěvákem chtěla setkat osobně, proto vyslyšela jeho výzvu, že pro osobní setkání si musí platit VIP členství. Na základě jeho instrukcí pak opakovaně částky ve výši od 8 do 15 tisíc korun vybírala ze svého bankovního účtu a vkládala je do bitcoinmatu. Tímto způsobem poslala přes 80 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Poškozená dokonce uvěřila, že zpěvákovi přispěla na novou kytaru. "Další tisíce korun pak poslala na bankovní účet údajného oficiálního managementu zpěváka. Opět se mělo jednat o peníze za VIP členství. Žena za ně obdržela fotografii VIP průkazu. Pro jeho aktivaci však musela zaslat dalších 2 tisíce dolarů, tedy přes 46 tisíc korun. Protože už dotyčná neměla peníze, tak odmítla. Až poté se obrátila na policii," dodává Glogovská.

Podvodných praktik na internetu přibývá. Aby se člověk nestal obětí podobného podvodu, je potřeba zvážit, zda přes internet komunikovat s někým neznámým. Pokud si i přesto s někým takovým dopisuji, musím být obezřetný. Zvlášť když se neznámá osoba vydává za slavnou osobnost, lékaře, vojáka na misi či jinou osobu ze zahraničí, která Vám slibuje vážný vztah. Tyto případy jsou nejčastější.

Neznámý dokáže svojí oběť zpracovávat týdny i měsíce. Předstírá o ni intenzivní zájem a dříve či později přichází s požadavkem na zaslání peněz. To je totiž ve skutečnosti jeho jediný cíl. "Důrazně varujeme před vkládáním peněz do bitcoinových automatů na základě obdržených QR kódů, které vám někdo pošle cestou zprávy a podobně. Peníze vkládejte jen pro obchodování, bitcoinmat není úschovna žádné banky. Vaše peníze se pak nepodaří zachránit," uzavírá policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Opuštěné pošty na Chomutovsku zejí prázdnotou. Lidé jsou nespokojení

Zrušené pobočky pošty na Chomutovsku zejí prázdnotou. | Video: Deník/ Miroslava Šebestová