Do pátrání se dostal poté, co se v pátek 19. dubna nedostavil k chomutovskému okresnímu soudu, kde je obžalovaný z šíření poplašné zprávy. „Na základě podkladů zaslaných od Okresního soudu v Chomutově bylo po muži vyhlášeno celostátní pátrání,“ uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Na sociálních sítích se ve čtvrtek objevila informace, že policie měla Zítka dopadnout. To však vyvrátila policejní mluvčí Pavla Kofrová: "Muž je nadále hledaný na základě žádosti Okresního soudu v Chomutově," uvedla pro Deník.

Státní zástupce Zítkovi klade před chomutovským soudem za vinu události z podzimu 2021, kdy sílila pandemie covidu-19. Zítko tehdy popíral existenci viru, odmítal roušku, očkování a testy a na svém veřejně přístupném facebookovém profilu měl vysílat videa, v nichž mimo jiné prohlásil: „Vakcíny způsobují houstnutí a větší viskozitu krve, takže teče v žilách pomaleji… a tady je naprostá zrůdnost, protože pokud chtějí zabodávat děti… tak děti potřebují třikrát více kyslíku proto, aby se jim jaksi rozvíjel mozek… dochází k nevyvinutí takovýho orgánu jako je mozek a to ukazuje na to, že jakoby, i s tou inkluzí ve školách… jakoby jim vyhovovalo zblbnutí a zdebilnění národa.“

Pro Zítka to není první zkušenost s tím, že jej hledá policie. Loni v říjnu jej policisté museli vytáhnout z auta, když jej zastavili při silniční kontrole, které se odmítl podrobit a odmítl vystoupit z auta.

Jak se později ukázalo, hlavním důvodem k odepření kontroly nebyla jeho oblíbená hra na Československo a odmítání českých orgánů, díky které mu přispívá na živobytí řada lidí. Tím byl souhlas pražského státního zástupce se zadržením kvůli prošetřování možné zpronevěry.

Mohlo by vás zajímat: Nechranickou přehradu a lom má spojit kanál. Obří soustava dá lepší ochranu

Nechranice by s Libouší mohly vytvořit obří vodní dílo. | Video: Deník/Miroslava Šebestová