Na chomutovském sídlišti Březenecká zasahovala policie v sobotu 11. května po poledni. „V jednom z bytů došlo k incidentu, při němž byly zraněny dvě osoby. Ty vyběhly ven, kde je ošetřili přivolaní zdravotníci. Následně byly transportovány s bodnými zraněními do nemocnic. Zadrželi jsme jednu osobu,“ informovala Policie ČR na síti X. Jednoho zraněného přepravil do nemocnice vrtulník.

„Jednu osobu jsme s vážným zraněním letecky transportovali do ústecké nemocnice, druhou se středně vážným zraněním do nemocnice v Chomutově. Bližší informace vzhledem k počínajícímu vyšetřování policií nemůžeme poskytnout,“ uvedl Prokop Voleník, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Na místě zasahovalo několik hlídek. Případ si převzali krajší kriminalisté. „Zadržený muž je nyní z rozhodnutí lékaře umístěn v psychiatrické nemocnici. Není schopen úkonů trestního řízení. Jedná se o momentální zdravotní stav zadrženého," dodali policisté s tím, že vyšetřování je samém počátku. „Jakmile to bude možné, poskytneme bližší informace.“