"Po rozsáhlém operativním šetření a vyhodnocení všech získaných informací chomutovští policisté dopadli a zadrželi 34letého muže, který má mít na svědomí nedělní pokus znásilnění v ulici Písečná. Pro cizince, jenž v Chomutově pobývá pracovně, si kriminalisté dojeli do Litoměřic, kde se právě zdržoval," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

"Vyšetřovatel dotyčného, který měl při pokusu o znásilnění použít nůž, s nímž poškozené způsobil řezné poranění obou rukou, obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění ve stadiu pokusu," pokračovala policejní mluvčí.

Podezřelý 34letý muž byl umístěn do policejní cely, vyšetřovatel pro něj žádá vazbu. U soudu, pokud uzná jeho vinu, mu hrozí trest v rozmezí dva až deset let za mřížemi.

K pokusu o znásilnění došlo v Chomutově v neděli kolem půl šesté ráno. "Ženu středního věku měl neznámý muž napadnout při cestě do práce, když šla v ulici Písečná po chodníku spojujícím Kamennou a supermarket Tesco. Najednou k ní zezadu přistoupil útočník jdoucí nějakou chvíli za ní po stejném chodníku, napadl ji a přitom se násilím pokoušel o intimnosti a chtěl ženu zatáhnout do křoví," popsala případ policejní mluvčí. 

Ženě se ale podařilo vysmeknout a utéct. Násilník měl následně podle ní odejít směrem ke Kamenné. Když zraněná žena přiběhla do práce, svěřila se ihned kolegyni. Ta zavolala policii.

Ta brzy po činu v souvislosti s případem zadržela jednoho muže. Toho ale hned v pondělí propustili na svobodu, původní podezření se nepotvrdilo. "Muž, zadržený v neděli v souvislosti s pokusem znásilnění, byl v pondělí ve večerních hodinách propuštěn na svobodu. Původní podezření se informacemi, které policisté dosud získali a vyhodnotili, nepotvrdilo," zveřejnili policisté.

Kriminalisté žádali veřejnost o pomoc, hledali svědky. Dál na případu intenzivně pracovali. Objasnit případ a zadržet pachatele se jim podařilo v úterý 12. března odpoledne.

Mohlo by vás zajímat: Kojenec měl frakturu lebky. Spadl z postele, tvrdí otec, kterému hrozí 15 let

Muže z Chomutova soudí kvůli pokusu o vraždu malé dcery | Video: Deník/Martin Klouda