"Pokusem znásilnění, k němuž mělo dojít v neděli ráno okolo půl šesté v ulici Písečná, se intenzivně zabývají chomutovští policisté. Na tísňové lince jsme přijali telefonické oznámení od spolupracovnice napadené ženy, která po události přiběhla do místa, kde pracuje. Tam se kolegyni svěřila, že byla přepadena a přitom utrpěla zranění," informovala mluvčí Policie ČR Miroslava Glogovská.

"Ženu středního věku měl neznámý muž napadnout při cestě do práce, když šla v ulici Písečná po chodníku spojujícím Kamennou a supermarket Tesco. Najednou k ní zezadu přistoupil útočník jdoucí nějakou chvíli za ní po stejném chodníku, napadl ji a přitom se násilím pokoušel o intimnosti a chtěl ženu zatáhnout do křoví," popsala případ policejní mluvčí.

Ženě se ale podařilo vysmeknout a utéct. Násilník měl následně podle ní odejít směrem ke Kamenné. "Policisté přijaté oznámení začali okamžitě prověřovat, zjišťovat všechny potřebné informace a pátrat po pachateli. V souvislosti s událostí pak v neděli v ranních hodinách zadrželi jednoho muže, který je v současné chvíli umístěn v cele předběžného zadržení," pokračovala mluvčí.

Později ale muže policisté propustili na svobodu, původní podezření se nepotvrdilo. "Muž, zadržený v neděli v souvislosti s pokusem znásilnění, byl včera ve večerních hodinách propuštěn na svobodu. Původní podezření se informacemi, které policisté dosud získali a vyhodnotili, nepotvrdilo. Kriminalisté na případu nadále intenzivně pracují a provádí další operativní úkony za účelem zjištění pachatele skutku," zveřejnili v úterý 12. března policisté.

Kriminalisté nyní případ dál prošetřují a vyhodnocují další poznatky. Žádají také případné svědky o pomoc. "Tímto se obracíme na případné svědky popsané události, kteří by mohli policistům poskytnout jakékoli informace k samotnému incidentu anebo k pachateli, aby kontaktovali policii na lince 158, nebo osobně na kterémkoli oddělení policie," dodala Glogovská.

Mohlo by vás zajímat: Ulice v pražském stylu. Chomutov mohutně zainvestuje do úpravy Školní

Ulici Školní v Chomutově čeká zásadní rekonstrukce. | Video: Deník/Miroslava Šebestová