K obtěžování došlo v dopoledních hodinách. „Když 19letá dívka procházela místem v blízkosti cyklostezky u křížení ulic Dostojevského a Krátké, doběhl ji neznámý muž, který jí měl beze slov zezadu sáhnout dlaní do rozkroku. Vylekala se a silně vykřikla, poté se na muže otočila a viděla, že její hlasitá reakce ho také zaskočila a sám se lekl. Ona pak v křiku pokračovala a dotyčný utekl pryč," popsala policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Napadená dívka během pár minut oznámila událost policistům a muže podrobně popsala. Útočníka začaly hledat hlídky po celém Chomutově. „Jedna z hlídek si při propátrávání širšího okolí místa události všimla muže, který tomuto popisu odpovídal. Policisté ho zastavili, ztotožnili a zadrželi. Třiadvacetiletého Chomutovana, který se k popsanému jednání doznal, vyšetřovatel ještě v ten den obvinil ze spáchání trestného činu výtržnictví," pokračovala policejní mluvčí.

Muž už dříve něco podobného udělal. „Protože byl již dříve za obdobné jednání soudně trestán, hrozí mu nyní u soudu až tříleté odnětí svobody," dodala Miroslava Glogovská.

Mohlo by vás zajímat: Ještě měsíc a Kamencové jezero bude mít záložní přívod vody. Trvale

Kamencové jezero získá záložní přívod vody. Už se na něm pracuje. | Video: Deník/Miroslava Šebestová