Informace, poznatky a důkazy získávali chomutovští kriminalisté několik měsíců. Pouta pak nasadili všem členům organizované skupiny během rychlé akce. „Během hodiny a půl zadrželi policisté šest podezřelých, z toho tři ženy ve věku 29, 39 a 53 let a tři muže ve věku 28, 43 a 47 let. Při realizaci provedli mimo jiné i domovní prohlídky a zajistili předměty a látky užívané při výrobě a distribuci pervitinu, jako různé chemikálie, nádoby, digitální váhy a podobně, a kromě toho i sáčky s bílou krystalickou látkou," uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Skupina drogy nejen prodávala, ale také vyráběla. Policie je obvinila z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Nejméně po dobu několika měsíců měli podle zjištění kriminalistů ve vzájemné spolupráci obstarávat, vyrábět, případně čistit, a distribuovat pervitin. Ten si pak prodávali jak mezi sebou, mimo jiné i pro svou vlastní potřebu, ale prodávali ho také dalším osobám z řad uživatelů," pokračovala policejní mluvčí.

Peníze. Ilustrační foto
Předstírala, že vybírá na charitu. Žena na Chomutovsku okrádala v domově seniorů

„Někteří z nich také pervitin, který nebyl dost kvalitní, ,vylepšovali´ za pomoci chemikálií. Dva ze skupiny měli pervitin získávat i díky ,čištění krváků´, tedy použitých injekčních stříkaček obsahujících krev s metamfetaminem. Při této činnosti se za pomoci chemického procesu pervitin z krve oddělí," popsala Miroslava Glogovská.

Trojice z obviněných se do drogového dobrodružství pustila i přesto, že už byli nedávno za podobnou trestnou činnost odsouzeni. Právě tato trojice a navíc jejich 29letá spolupachatelka je stíhána vazebně, zbylí dva „kolegové" jsou vyšetřováni na svobodě.

U soudu hrozí všem obviněným tresty odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let," dodala policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Chomutovské Kamencové jezero má novou recepci i web. Podívejte se

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová