Policisté třicetiletého muže zadrželi poté, co bývalá přítelkyně nahlásila, že ji fyzicky napadl a ukradl jí telefon. „Dotyční spolu nejdříve v chomutovském parku popíjeli vodku a poté užili pervitin. Později odpoledne se přesunuli k ulici Škroupova, kde se spolu začali hádat. Důvodem byla zřejmě vzájemná žárlivost na možné další vztahy,“ popsala začátek incidentu policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

„Poté měl muž poškozenou udeřit několika ranami pěstí do obličeje, po nichž upadla na zem. Přitom jí měl ještě z kapsy vytáhnout mobilní telefon. Podle slov napadené nejspíš proto, aby se přesvědčil, zda si s někým dopisuje. Pak i s telefonem z místa odešel,“ pokračovala policejní mluvčí.

Žena musela s drobnými zraněními do nemocnice na ošetření. Přivolaní policisté mezitím muže z Chomutova zadrželi. Obviněn pak byl hned z několika trestných činů.

Ilustrační foto
Tělo, které našel cyklista v Jirkově, patřilo pohřešované ženě

„Při výslechu poškozené vyšlo najevo, že kromě jejího napadení a krádeže telefonu se měl dotyčný dopustit i dalšího protiprávního jednání. Měl ženě opakovaně, nejméně po dobu několika měsíců, zdarma, zhruba jedenkrát do týdne, poskytovat pervitin, který sám užívá´,“ sdělila Miroslava Glogovská.

Za drogovou trestnou činnost byl přitom nedávno odsouzen. I nyní byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, ale také z krádeže a výtržnictví. „U soudu mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let,“ dodala policejní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat: Most v Jirkově je zbouraný, stavbaři zakládají nový. Uzavírka potrvá do srpna

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová