Třetí početní výhodu v duelu přetavil ve vítěznou radost chomutovský Martin Tůma. Chomutovští Piráti tak už v sobotu (17.30) mohou celou sérii definitivně ukončit. Mají v rukách rozhodující mečbol.

Hokejový turnaj Easter Cup na zimním stadionu v Kadani.
FOTO, VIDEO: Odstartoval Easter Cup. Kadaňští mladíci brali stříbrné medaile

„Máme za sebou hodně těžké utkání. Je důležité, že jsme ho v prodloužení urvali a přetáhli  na svou stranu. Je tu menší hřiště, navíc domácí hráli velmi dobře. Měli výborný pohyb a těžili z toho, že jsou na hřiště zvyklí. Nám dělalo menší hřiště malinko problémy, zaplať pánbůh, že jsme udrželi zápas na naší straně," oddychl si chomutovský kouč Petr Martínek.

Kobra Praha - Piráti Chomutov 2:3 PP (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1), stav série: 0:2

Branky a nahrávky: 12. Šteiner (Šťastný, Vlček), 42. Vlček – 15. Eret (Hübl, Kadeřávek), 30. Hübl (Kadeřávek), 67. M. Tůma (T. Svoboda, Hübl).

HC Kobra Praha: R. Málek (Simon) – Dudáček, Horáček, Šteiner (A), Stejskal, T. Duda – Houška, T. Urban, Šťastný (C) – Vlček, S. Tichý, Míšek – Kvasnička, Petrák, Matuška – Nagy, Bříška (A), Janča. Trenér: Miloslav Šeba.

Piráti Chomutov: Běhula (Altrichter) – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel (A), Váchal – Stehlík, Hübl (C), Zajíček – J. Svoboda, T. Svoboda, M. Tůma – Veselý, T. Koblížek, Jouza – Mála, Chrpa (A), Kostourek – Eret.
Trenér: Martin Pešout