A soupeře mají z nejtěžších – přijede poslední mistr z Komety Brno. Hned další den se navíc postaví ambicoznímu Hradci Králové.

„Chtěli bychom se prezentovat hokejem se zajištěnou obranou a využívat rychlých brejků,“ řekl před startem soutěže chomutovský trenér Vladimír Růžička. V jeho týmu už nenajdete tahouny Michala Poletína a Vondrku. Jako posily nepřišla ani žádná velká jména. Piráti sázejí na týmového ducha. „A ten bude muset být letos ještě větší než byl v minulosti,“ uvědomuje si trenér Růžička starší, kterého práce ve skromných poměrech baví a motivuje. „Člověk se pořád učí, i já když toho mám vcelku dost odtrénováno,“ usmívá se Růžička.

A učit se zřejmě bude i v sobotu. Kometa je těžký protivník. Mnozí odborníci ji věští zlatý hattrick – tedy zisk tří titulů za sebou. Dva už má. A navíc: „Zdravé jádro zůstalo pohromadě, kluci, kteří přišli, mají vysokou kvalitu, protože vše pochopili, a navíc toho mají hodně za sebou. Věřím, že to bude fungovat. Víme, že si po dvou titulech nemůžeme klást malé cíle. Prvotní cílem je ale dostat se do první šestky a sami víte, že se v play-off může stát cokoliv,“ řekl zkušený brněnský kapitán a srdcař Leoš Čermák.