Dnes se hraje první zápas play-off, do Chomutova míří Ústí nad Labem. Jindy by to bylo derby vyhecované až pod střechu stadionu, jenže Lvi už nejsou takovými vládci hokejové savany, jakými byli před pár lety. Přesto je to play- off, rozhodnout může každé zaváhání či chyba. A to dodává zápasům, úplně jinou jiskru. „V základní části možná zápasy s Ústím tak vyhecované nebyly, ale myslím, že teď to přijde," upozorňuje chomutovský útočník Marek Hovorka v rozhovoru pro klubový web.

Fanoušci věří…

Také někteří fanoušci jsou opatrní, přestože v postup do dalšího kola věří všichni. „Očekávám tuhé boje a žádnou procházku růžovým sadem," upozorňuje jeden z fanoušků, který má na diskuzním fóru Pirátů přezdívku Gene Paul. „Přesto věřím, že Ústí dáme nejhůře 4:2 na mače," dodává optimisticky.

A další to vidí ještě jednoznačněji. „Očekávám, že je cestou za svým cílem nemilosrdně sfouknem 4:0," píše dronte. Odkazuje na předkolo play-off, ve kterém ústečtí hráči přešli přes Kadaň, ale, podle fanoušků nepodávali nijak oslnivé výkony. A další se přidávají. „Měli bychom mít více sil, máme silnější kádr, větší touhu po postupu, podstatně lepší podmínky, vyrovnané pětky, atd. Každopádně je nesmíme podcenit, protože to by je právě mohlo semknout. Vidím to na naše celkové vítězství 4 : 1," dodává fanda s nickem kolatyr.

…a hráči už se nemohou dočkat

Natěšení už jsou i hráči. „Jak se to blíží, je u všech cítit to zdravé napětí," přitakává Marek Hovorka, „všichni jsme už nedočkaví, protože ta pauze už je dlouhá."

Klub nechal před play-off vyvěsit i speciální billboardy, připravená je i originální videopozvánka z dílny Ladislava Bittnera. Tváří letošní pirátské cesty za extraligou je věrný (250 zápasů za Piráty) a šikovný (16 gólů a 16 asistencí) útočník Štěpán Hřebejk.

Více ZDE.