Dvě rozdílné třetiny vidělo 1 664 diváků na havířovském zimním stadionu. Pokud v úvodní části hry byl lepší domácí Havířov, v druhé třetině to byli kadaňští hokejisté. Oba týmy dali v každé dvacetiminutovce jednu branku, první vstřelil Káňa ve 12. minutě utkání.

Strmeň vyrazil Tomiho nahození, puk se po několika odrazech dostal k Janu Káňovi a ten kus černé gumy zametl do odkryté branky (1:0). Ve druhé třetině vyrovnal Darek Hejcman. Při signalizovaném vyloučení a výhodě Kadaně zůstal kadaňský útočník před Vošvrdou úplně volný a olomouckého brankáře na dvakrát překonal (1:1).

Ve třetí třetině hrály oba týmy trpělivě, čekaly na chybu soupeře. Ta nakonec přišla na straně Kadaně, na začátku 52. minuty se po šťastném odrazu dostal k puku Jan Káňa a podruhé překonal Strmeně (2:1).

„Čekali jsme na šanci, která nakonec přišla. Větší aktivita byla na naší straně, takže jsme rádi, že jsme to zlomili. Poctivý výkon všech hráčů směrem dozadu nám přinesl ovoce," oddechl si havířovský asistent Martin Janeček.

„My jsme sem přijeli v poněkud složité situaci, protože nám chybí šest hráčů základu," načal své hodnocení trenér Kadaně Robert Kaše. „Na začátku utkání to bylo znát, Havířov nás přehrával, ale hráli jsme dobře zezadu a chodili do brejků. Škoda, že jsme žádný nevyužili. Jeden gól je málo. Ve třetí třetině čekaly oba týmy na to, kdo jako první udělá chybu. Rozhodující gól dal soupeř, a proto vyhrál," doplnil Kaše.

HAVÍŘOV – KADAŇ 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Káňa (Tomi, Korím), 52. Káňa (Tomi, Štumpf), 59. Štumpf (Káňa) – 30. Hejcman (Kverka, Černý). Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Hanzlík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 43:34. Diváci: 1664.

HC AZ Havířov: Vošvrda – Ostrčil, Mazanec, Štencel, Korím, Bahounek, Krisl, Lenďák – Kalus, Staněk, Maruna – Tomi, Káňa, Štumpf – Bárta, Pechanec, Sztefek – Kotala, Rimmel, Matějek – Bednář.

SK Kadaň: Strmeň – Charousek, Szathmáry, Trefný, Černý, Rohan, Drobný – Veselý, Kůs, Kverka – Hlava, Hejcman, Chrpa – Müller, Štovíček, Vrána – Vaněk, Doležal.