„S takovouto koncentrací nemůžeme vstoupit do žádného zápasu venku ani doma a s Třebíčí už vůbec ne. Přesně o vstupu do utkání jsme se před zápasem s hráči bavili a takto to dopadlo. Jako tradičně v Třebíči, tentokrát místo 0:2 to bylo 1:4 v náš neprospěch," nebyl spokojen se vstupem do utkání trenér SK Jaroslav Beck.

Už po necelé minutě a půl otevřel skóre domácí střelec Matěj Pekr, který zůstal osamocen před Strmeněm (1:0). Krátce nato po zisku kotouče na vlastní modré čáře se do protiútoku pustila trojice domácích Dočekal, Šik, Raška a situaci tři na tři zvládli náramně. Na konci akce se před Martinem Dočekalem odkryla více než polovina volné brány a kanonýr Třebíče se nemýlil (2:0). V čase 7:59 navíc podruhé skóroval Pekr a domácí šli do tříbrankového trháku (3:0). Tři inkasované branky poslali Strměně na střídačku a do kadaňské branky nastoupil Jan Dlouhý. I ten ale po šesti minutách inkasoval. Pekr zpoza brány zadovkou našel krásně Vojtěcha Šika, který měl poměrně snadnou pozici (4:0).

Ještě do konce úvodní části hry Kadaň snížila. Před brankou domácích se prosadil Tomáš Rohan, když dokázal pohotově doklepnout odražený puk za záda Vejmelky po střele Račuka z ostrého úhlu (4:1).

„Rozhodli individuální chyby v defenzivě. Domácí jsou šikovní a parádně využili dvě naše chyby, špatně rozebraná situace tři na tři a individuální chyby v obraně," popsal rozhodující situace trenér Kadaně.

V prostřední části hosté zvládli s přehledem dvě přesilovky domácích a sami udeřili 50 sekund před koncem. Nejdříve po střele od modré zazvonila levá tyč Vejmelkovy branky, ale k puku se dostal Jaromír Kverka a nadvakrát překonal natažený beton domácího brankáře (4:2).

Kadaňským se pak ve třetí třetině podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, ale bylo to až 30 sekund před koncem utkání. V čase 58:58 byl vyloučen Petr Polodna, Kadaň odvolala brankáře a odražený puk zasunul do odkryté klece Martin Rohan. Času do konce však už zbývalo příliš málo a domácí si poslední půl minutu pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce.

„Ve druhé a třetí třetině jsme chtěli hrát dobře do obrany, ale samozřejmě ne jen bránit. Hlavně být silní na kotouči. Chtěli jsme ten zápas kousek po kousku dovést do vítězství. Dopadlo to tak, že jsme zápas sice zvládli a o gól zvítězili, ale pokud dáme dva góly, tak musíme bodovat a na tři góly vyhrávat. My jsme inkasovali tři góly doma, což je hodně," zhodnotil výkon domácích v posledních dvou třetinách trenér Jiří Mička.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ – SK KADAŇ 4:3 (4:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Pekr (Čejka), 6. Dočekal (Raška, Šik), 8. Pekr (Raška, Kusko), 14. Šik (Pekr, Polodna) – 16. Rohan (Račuk, Zadražil), 40. Kverka (Drobný, Drtina), 60. Rohan (Zadražil, Drobný). Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 24:32. Diváci: 1310.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bartoň, Malena, Štindl, Čejka, Přibyl, Bilčík – Miškovský, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Kusko – Dočekal, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer.

SK Kadaň: Strmeň (8. Dlouhý) – Drobný, Drtina, Charousek, Szathmáry, Blaha, Rohan, Černý, Trefný – Račuk, Zadražil, Rohan – Chrpa, Kverka, Hlava – Vaněk, Vrána, Sloboda – Macháček, Hejcman, Šťovíček.