Na gól v Chomutově čekala slabá návštěva (1620 diváků) až do třetí třetiny i díky vynikajícím výkonům obou brankářů. Skóre otevřel až ve 42. minutě Lukáš Pulpán. O minutu později pak zvyšoval David Hruška. Na vítězství to ale nakonec nestačilo.

„Dvě třetiny jsme se v tom topili, Litoměřice hrály hodně slušně. Na třetí třetinu jsme si ale věřili – věděli jsme, že jsme na tom fyzicky dobře, věřili jsme, že Litoměřice udoláme. A ze začátku třetí části to vypadalo, že se to i podaří,“ vykládal nejproduktivnější bek Pirátů.

Utkání s Litoměřicemi bylo těžké pro brankáře Chomutova Milana Řehoře. Ten se postavil do branky po dlouhých patnácti zápasech. „Začátek sezóny pro mě nebyl nic moc a poté jsem se na dlouho do brány nepostavil, ale to už je hokejový život,“ připouští Řehoř. Ten si podle svých slov stále zvyká na menší počet střel, než na jaký byl zvyklý v Jihlavě.

„Byl jsem v minulém klubu zvyklý na mnoho střel. Tady je to trochu jiné, ale člověk se stále učí. V dnešním zápase na mě například během prvních deseti minut nešla skoro žádná střela, zkrátka nebyla práce. Poté se to změnilo a po patnácti zápasech mi to docela pomohlo,“ uznává chomutovský gólman, kterého čeká ještě tvrdá práce pro zapojení se do sestavy.

„Doufám, že se postupně víc propracuji do sestavy, jinak bych tu totiž snad ani neměl co dělat.“

Sousední Kadaň nepřekvapila Ústí
Kadaň na ledě vedoucího mužstva nepřekvapila a prohrála 5:1. Jedinou branku Sportovního klubu vsítil v 52. minutě Tomáš Bursík, který již jen korigoval stav na závěrečných 1:5 z pohledu Kadaně. Po druhé třetině střídal Tomáše Závorku v brance hostí Kamil Jarina. Kadaň po prohře klesla na dvanáctou příčku, nyní má stejně bodů jako předposlední Třebíč.

„Chtěli jsme v Ústí nad Labem nějaký bod získat, ale věděli jsme, že doma Lvi ještě neprohráli a že to nebude lehká záležitost. Na zápas jsme se řádně připravovali, pouštěli jsme si na videu i ústecké přesilové hry. To, co jsme si ale řekli, jsme stejně nedodrželi. Náš cíl se tedy nepovedlo splnit“ řekl po zápase trenér Mikuláš Antonik.