Chomutov je na nohou. Místní hokejisté mají Mladou Boleslav na lopatě a už dnes před svými fanoušky ji hodlají šoupnout do prvoligové pece.

Piráti postrčili „Bruslaře“ až nad barážovou propast a k postupu do extraligy jim stačí už jen jednou vyhrát. Mladá Boleslav zvládla všechny čtyři předešlé baráže, jenže v nich nikdy nemusela čelit nepříznivému stavu 2:3. Severočeši tak mají jedinečnou šanci dokončit rozdělanou práci a vrátit se mezi tuzemskou elitu.

Chomutovští, kteří čekají na nejvyšší soutěže dlouhých 38 let, věří, že si vybojují postup už v dnešním šestém souboji série a do města automobilů už se nebudou muset vracet k rozhodujícímu duelu. Zároveň si ale uvědomují, že série ještě není rozhodnutá.

„Poslední krok bývá těžký, ale my ho chceme udělat dnes před našimi fanoušky. Slavit postup v tak úžasné atmosféře, která tady panuje, by bylo nádherné,“ zasnil se kouč Jiří Doležal, jehož tým požene za vytouženým postupem přes pět  tisíc diváků.

Severočeši by mohli těžit z toho, že soupeři dochází „šťáva“. „Je vidět, že už jsou trošku unavení. Nechtěl bych to ale podcenit, je to přece jen extraligový mančaft,“ přiznal forvard David Hruška, nejproduktivnější Pirát v play off, jehož nedělní hattrick zařídil týmu dva mečboly.

Boleslavští jsou v situaci, kterou v baráži dosud nezažili, víru však neztrácejí. „Věřím, že nás hrozba sestupu nakopne,“ zvolal  kouč Petr Novák.

„Dostali jsme se do těžké situace. V Chomutově už jsme ale jednou vyhráli, musíme makat a bojovat, abychom to  dnes zopakovali,“ připojil se útočník Lukáš Pabiška.

Šestá bitva o extraligu vypukne ve vyprodané pirátské aréně dnes v 17.30 hodin. Celý Chomutov věří, že bude poslední – tedy postupová!

Mobilizace fanoušků!

Fanoušci chomutovských Pirátů.Můžete jít na stadion nebo si zapnou televizi. Můžete zpívat chorály v kotli nebo jen doma držet palce. Můžete být fanatický fanoušek nebo hokej jen tak po očku sledovat. Možná máte radši staré KLH a novou značku Piráti moc nemusíte. Nebo jste ji naopak vzali za svou a máte kompletní sadu oblečení.

Je to jedno.

Dnes nastoupí chomutovští hokejisté do jednoho z nejdůležitějších zápasů za posledních patnáct let. Do zápasu, v němž vítězství znamená vytouženou extraligu. A budou potřebovat podporu každého Chomutováka ve městě.

Přímý přenos ze zápasu vysílá Česká televize na 4. sportovním kanálu a pro fanoušky, kteří nesehnali lístky, je ještě jedna atraktivní možnost. Kino Svět, které stojí hned vedle zimního stadionu, totiž odložilo svůj program a pustí právě přenos z hokeje. Vstupné je 50 korun a pokud se bude slavit postup do extraligy, fanoušky z kina pustí pořadatelé na oslavy i dovnitř stadionu.

Zlomit prokletí zvané baráž. Završit dlouholeté snažení. A vstoupit do společnosti týmů jako Pardubice, Plzeň nebo Sparta. To všechno dnes mohou udělat chomutovští hokejisté. Ano, mají sice pokusy dva, ale jen jeden doma. V Chomutově. Před svými věrnými. Dnes večer.

Stovky fanoušků jim vzkazují: Věříme vám! Na speciální e-mail poslaly hromady vzkazů, které pak klub vyvěsil v hráčské šatně (některé si můžete přečíst dole).

Věříme, věříme, věříme!

A přání putují i z dalších koutů republiky. Na facebooku Pirátů si můžete přečíst vzkazy lidí z Pardubic, Plzně či Brna. Drží palce.

Takže dnes. To musí vyjít!

Vzkazy fanoušků:

- Jste skvělá parta. Věřme všichni společně v zítřejší úspěch. Máte na to!!!   Rafan

 - Hoši nejsem žádný spisovatel, ale za celou naší rodinu:   VĚŘÍME

- Ahoj kluci my Vám VĚŘÍME ,že tu bolku zvládnete , protože na rozdíl od nich hrajete srdcem ,čistě a s chutí .Tak spoustu sil a štěstí ve hře Marta a nová bubenice Klárka jsme s Vámi

- Věříme vám piráti,že dokážete to,co nikdo před vámi!!!!!!!! Vybojujte nám EXTRALIGU jste nejlepší tým,co tu kdy hrál!!!!!! Jsme s vámi!!!! rodina Bajerova

- VÍRA VEDE NAŠE KROKY ZA SPOLEČNÝM ÚSPĚCHEM A PROTO VÁM VĚŘÍME!  Hrajte srdcem, hrajte jako jeden tým, hrajte pro radost, pro nás FANOUŠKY!

- Prostě věřím. Milan Märc