„Tomáš je pořád mladý a perspektivní hokejista, navíc náš odchovanec. Už má s dospělým hokejem zkušenosti, což je výhoda, díky které vhodně doplní hráče, kteří už toho odehráli mezi seniory víc,“ přibližuje sportovní manažer Petr Jíra.

„Návrat mě lákal, protože jsem tu doma a studuju v Praze, takže dojíždění do školy bude kratší,“ vysvětluje samotný Tomáš Koblížek. „Navíc je tu parádní zázemí a na kraj chodilo hodně fanoušků, což bylo úžasné a nebylo to ani v Chance lize,“ doplňuje forvard, který už má na kontě čtyři starty za místní áčko.

Ty si připsal na sklonku ročníku 2018/2019, ovšem na rozdíl od Víta Seemanna debutoval už v základní části Tipsport extraligy ještě předtím, než se kabinou A-týmu prohnala salmonelóza. Během mládežnických let v mateřském klubu pomohl Tomáš Koblížek k zisku dvou medailí, když na jaře 2015 vybojoval s mladším dorostem na závěrečném turnaji bronz a o rok později stále ještě jako mladší dorostenec nastupoval pravidelně i za stříbrný starší dorost.

Na startu ročníku 2019/2020 odehrál ještě tři zápasy za chomutovské juniory, ale poté nabral směr Kadaň. U Trhačů strávil dva kompletní ročníky Chance ligy a svými výkony si vysloužil angažmá v Prostějově, s nímž dokráčel až do semifinále posledního play-off soutěže. Jestřábi v předkole porazili Kolín a ve čtvrtfinále vyřadili vítěze základní části z Litoměřic.