Cíl pro Piráty zůstal stejný jako loňský rok. Dostat se do bojů play-of! To potvrdil i trenér Vladimír Růžička: „Rádi bychom pod sebe dostali čtyři mužstva, ale před každým máme respekt. Víme, že to bude těžké a musíme na tom pracovat," vyjádřil se na oddílovém webu.

Sezona pro Piráty začíná v pátek a rovnou podkrušnohorským derby s Energií Karlovy Vary! A oba týmy mají za sebou rozdílnou přípravu. Piráti vyhráli šest zápasů z osmi (v utkání v Karlových Varech nastoupil kombinovaný tým složený z hráčů SK Kadaň a juniorů, pozn. red.), Energetici mají téměř vyrovnanou bilanci (5 výher a čtyři prohry).

S přípravou byl hlavní kouč spokojen: „Výsledky testů byly slušné, zápasy taky nebyly špatné, i když máme pořád na čem pracovat. Teď jen zbývá přenést to do extraligy," burcuje před prvním soutěžním utkáním Růžička.

Piráti poslední přípravný zápas s Litvínovem vyhráli, Vary naopak podlehly prvoligové Slavií Praha 2:3. V SD ARÉNĚ chtějí ale Energetici za každou cenu bodovat: „Chtěli jsme se od posledního zápasu odpíchnout do startu extraligy. Myslím si, že jsme tam měli dost neproměněných šancí. I trenér nám řekl, že tam byl celkem dobrý tlak do brány, ale ještě bychom potřebovali trochu přidat," řekl karlovarský forvard Jakub Flek.

A jenom start nejvyšší soutěže „má už v hlavě" útočník Pirátů Jakub Sklenář: „Myslím, že příprava byla povedená, ale byla to jenom příprava. Už se těšíme na ligu, těšíme se na pátek!"