Domácí rozhodli prakticky už po čtyřech minutách, kdy se dvakrát trefil Szturc, který nakonec zaznamenal hattrick, a jednou Lev. Tím vyhnali brankáře Peterse ze své klece a nastoupili cestu k nejvyššímu vítězství od 5. února 2005, kdy Ostravané porazili 8:0 Vsetín.

Ještě v první třetině skóroval Schleiss, na něhož v dalším průběhu navázali Trška, Tybor, Szturc, Zdráhal a kapitán Olesz. Osm minut před koncem si připsal trefu útěchy Tomica.

Vítkovičtí tak využili zaváhání brněnské Komety v Hradci a posunuly se opět na páté místo.

HC Vítkovice Ridera – Piráti Chomutov 9:1 (4:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Szturc (Výtisk, Poletín), 4. Szturc (Trška), 4. Lev (Olesz, Gregorc), 13. Schleiss (O. Roman), 27. Trška (Dej), 36. Tybor (O. Roman, Šidlík), 38. Szturc, 48. P. Zdráhal (Šidlík, Š. Stránský), 50. Olesz (Kucsera, Trška) – 52. Tomica (Vantuch). Rozhodčí: Kika, Šír – Lederer, O. Polák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3723.

Vítkovice: Dolejš – Trška, Výtisk, Gregorc, Šidlík, Hrabal, D. Krenželok – Dej, Lev, Olesz – Tybor, O. Roman, Schleiss – Szturc, Poletín, D. Květoň – P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera. Trenéři: Petr a Trnka.

Chomutov: Peters (4. Pavlát) – Knot, Trefný, Buchtela, L. Kovář, Blaha, Dietz, D. Zeman – Duda, V. Růžička ml., Sklenář - Klhůfek, Vantuch, Tomica – J. Stránský, Koblasa, A. Raška – J. Havel, Chlouba, Marjamäki. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.