Původně byl záměr klubu vybrat trenéra do 30. listopadu, to bylo do zápasu s Litvínovem: „Nového trenéra chceme jmenovat co nejdříve to bude možné. V pátek nás čeká derby proti Litvínovu a byl bych rád, kdyby do tohoto utkání už vedl mužstvo nový trenér,"řekl po odvolání Jiřího Doležala generální manažer Pirátů Jaroslav Veverka ml.

V utkáních, které Piráti odehráli, vedl mužstvo Chomutova asistent Mikuláš Antonik a připsal si po měsíci tři body za nedělní výhru nad Kometou Brno. Piráti se v obou zápasech prezentovali zlepšenou hrou, rychlostí a agresivitou a zatímco v derby proti Litvínovu to ještě nevyšlo, Kometě nasázeli na jejich poměry nevídaných pět branek.

O jménu nového trenéra se baví i hráči Chomutova, ale ani ze zápasu s Brnem tříbodový Martin Rýgl nevnesl do situace jasno: „Samozřejmě, v kabině se o tom bavíme, ale to není na nás, my musíme odvádět svou práci. Všichni děláme maximum, aby jsme začali vyhrávat, výběr trenéra je na vedení týmu Pirátů."

Zajímavostí je, že Mikuláš Antonik při působení v Karlových Varech vedl po odvolání trenéra Palečka tým v jednom zápase jako hlavní trenér a taky to bylo proti Litvínovu. Na rozdíl od prohraného zápasu Pirátů, ve Varech si ale zapsal výhru 6:5. Sportovní manažer Leo Gudas k situaci kolem Antonika řekl: „Do jmenování nového trenéra povede tým i nadále Mikuláš Antonik a existuje i možnost, že bude jmenován hlavním trenérem."

Termín oznámení jména nového trenéra Pirátů ale nadále není známý: „Termín oznámení nemáme určený, výběr nového trenéra nechceme uspěchat, tento týden budou jednání pokračovat," řekl k termínu oznámení jména trenéra marketingový a obchodní ředitel Pirátů David Dinda.

Klub mlčí i o jménech trenérů, s kterými bylo ukončeno jednání i o důvodech, které k tomu vedly. Akorát k ukončenému jednání s asistentem reprezentačního trenéra Palečkem uvedl sportovní manažer Leo Gudas: O trenéra Palečka jsme měli velký zájem, ale ten naší nabídku odmítl kvůli zaneprázdněnosti. Práci u reprezentačního týmu a současně jako hlavní trenér klubu by nestíhal."

Zatímco ostatní kluby při výměnách trenérů řešili situaci okamžitě, u Pirátů ani po devíti dnech od odvolání není jasné, kdo tým povede. „Zůstávají nám dva kandidáti, ale termín ukončení jednání nemáme stanovený,"komentuje situaci Jaroslav Veverka ml.

Piráti mají před sebou důležité zápasy, ve středu hrají v Pardubicích, v pátek doma se Spartou a v neděli v Liberci, tedy s týmy, které se nacházejí v spodní části tabulky. K tomu řekl obránce Martin Rýgl: „Čeká nás důležitý týden, potřebujeme body. Hrajeme s Pardubicemi, které jsou posílené o Hemského a Krejčího a se Spartou a Liberce, to jsou týmy, které se v poslední době zvedly."