Cíl chomutovských hokejistů před domácími zápasy byl jasný. Dvakrát zvítězit a vyrovnat sérii na 2:2. Ve třetím utkání měli chomutovští ke svému cíli blízko, vedli již 2:0 a zápas měli ve svých rukou.

Po chybné přihrávce na modré čáře se ale hosté dostali gólem v oslabení do hry a skóre utkání otočili. "Dnešní zápas rozhodl vyrovnávací gól hostů, kdy jsme za stavu 2:1 měli soupeře více přitlačit, zklidnit hru a zvýšit svůj náskok,“ hledal zlom utkání chomutovský asistent.

Přiznal ale, že po celé utkání Chomutov nepředváděl klidnou hru. „Z naší strany bylo střetnutí od začátku hodně nervózní, hráči byli nepřesní a vyvrcholilo to individuální chybou, když jsme neobsadili ústeckého hráče Kováře. Již trefou na 2:2 se Lvi hodně uklidnili a hráli svoji hru.“

Ústečtí Lvi tak budou mít v sobotní podvečer první mečbol, chomutovští ale sezónu nehodlají ukončit. „Musíme se do série vrátit, nemůžeme to zabalit. Hraje se na čtyři vítězná utkání a my v obrat věříme, i když to v historii není tak časté,“ hlásí Liška.

Střelec druhé branky Milan Procházka ví, že Chomutov se musí soustředit hlavně na čtvrtý zápas. „Musíme se soustředit na zítřejší zápas a pak uvidíme.“ Stejně jako asistent Liška ale věří, že finálová série ještě nemusí být ztracená.

„Rozhodně to bude těžké ale doufám, že to dovedeme do vítězného konce,“ dodává Procházka a dále upozorňuje na slabiny Chomutova. „Často chybujeme a Ústí toho dokáže využít. Už to není Hradec nebo Jihlava. Musíme víc bruslit a zaměřit se na obranu, protože z toho vycházejí chyby.“