Třetí gól v sezoně přinesl sedmatřicetiletému veteránovi Ocelářů velkou radost. Třinec jím vysvobodil v utrápeném souboji proti Chomutovu a připravil o body kouče, na nějž má pifku ze společného loňského působení v Třinci. „S trenérem Turkem jsme rozhodně nechtěli prohrát. Nezanechal tu kladnou stopu a jsme rádi, že jsme ho porazili," řekl Varaďa.

Co konkrétně ho popudilo, nechtěl veřejně propírat. Spekulovalo se, že k určitým třenicím došlo během play off a semifinálové série se Zlínem, v jejímž závěru se Varaďa nedostal do sestavy a zápasy sledoval jen v civilu. Tehdy údajně ze zdravotních důvodů.

„Ne všechno, co říkal v novinách, byla pravda. A my jsme nikdy nevystoupili s tím, že to byla lež, drželi jsme to v rámci kabiny a nedostalo se to ven. A nemluvím jenom za sebe, ale za celé mužstvo. Jsme hrozně všichni rádi, že jsme ho mohli porazit a ten návrat mu neusnadnili," řekl Varaďa.

Turek, který byl k velké nelibosti třineckých fanoušků po minulé sezoně propuštěn, netušil, kam Varaďova slova míří. „Nevím, o čem mluvil. Já jsem s ním problém neměl. Myslím, že to klapalo, když jsme se dostali až do první čtyřky. Jemu i dalším hráčům jako třeba Martinu Růžičkovi se pode mnou dařilo. Opravdu bych to neřešil a ani mě to nezajímá," řekl Turek.

Do Třince se vrátil po osmi měsících. A podle svých slov bez zvláštní motivace. „Prožil jsem tu pěkné období a rád na to budu vzpomínat. Pak jsem skončil, takový je už trenérský život. Já jsem rád, že mi dal Chomutov šanci a můžu trénovat v extralize."