V prvním zápase na chomutovském ledě zvítězili Piráti 3 : 1 a trenér Kohoutů byl po zápase hodně zklamán: „Výkon se nám nepovedl. Nešlo tak ani o to, že jsme prohráli, ale jsme schopní hrát mnohem lépe. Příští zápas už musí být více odvážný ze strany hráčů," řekl po utkání Petr Fiala. Kohouti jeho slova potvrdili v následujících dvou zápasech, překvapivě vyhráli na ledě Mladé Boleslavi, doma zdolali Kladno a se šesti body jsou na druhém místě tabulky.

U Pirátů visí v dnešním zápase otazník nad startem několika hráčů. V nedělním duelu s Mladou Boleslaví odstoupil po tvrdém zákroku Borise Žabky Marc Bomersback a v průběhu utkání i Ondřej Kaše. Utkání s Mladou Boleslaví nuceně vynechal Štěpán Hřebejk a kvůli disciplinárnímu trestu za faul na Petra Tenkráta nemůže nastoupit ani v Olomouci.

„Jestli nás bude ubývat tímto tempem jako dnes (rozhovor byl pořízen v neděli po zápase s Mladou Boleslaví, pozn. red.), tak to bude zajímavé. Ráno to byl Hřebejk, pak Bomersback, v poslední třetině Kaše. Ale to je baráž. Věřím, že se dají dohromady, asi nejhůře to vypadá s Kašounem," prohlásil bezprostředně po nedělním utkání trenér Jaroslav Beck.

V Olomouci čeká na Piráty pekelná atmosféra, už na utkání s Kladnem bylo téměř vyprodáno (5427 diváků). „Atmosféra byla výborná, takovou jsem ještě nezažil,"chválil olomoucké fanoušky střelec třetího gólu v zápase s Kladnem Michal Vodný.

Olomouc po úvodní porážce v Chomutově byla následně dvakrát úspěšná a patří jí druhá postupová příčka. Tu mohou Kohouti ještě vylepšit, pokud se jim podaří zúčtovat s Piráty. „V Boleslavi jsme zahráli vynikající zápas a proti Kladnu jsme na to navázali. Pokud budeme v úterý hrát jako poslední dva zápasy, můžeme být úspěšní," věří kouč Jiří Dopita.

Chomutovští tuší, že nebude snadné prodloužit vítěznou sérii tří duelů, kterou v průběhu celého ročníku dosud nezažili. „Bude to tak těžký zápas, jak si ho uděláme. Když se vrátíme ke spolehlivějšímu a pozornějšímu výkonu s jednodušším zakončením, myslím, že můžeme odehrát v Olomouci kvalitní zápas. Uvidíme, jak na to odpoví Olomouc. Po dvou výhrách má velkou motivaci uspět, nečeká nás nic lehkého," uvedl trenér Jaroslav Beck.

Čtvrtý zápas prolínací soutěže HC Olomouc Piráti Chomutov se hraje v Olomouci v „Kohoutí plecharéně" v úterý 1. dubna se začátkem v 18:00 hodin.