Na Vysočině se hrál vyrovnaný a otevřený hokej. Domácí v pondělním zápase proměnili hned svou první vážnější šanci. V čase 07:16 se prosadil Richard Diviš, který  dopravil puk po přiklepnutí Čachotského do odkryté brány (1:0).  Pak měl tři dobré příležitosti domácí Aleš Jergl, ale ani jednou na Kopřivu nevyzrál. Naopak Piráti svou příležitost využili! Pouhých 12 sekund před skončením prvního dějství proměnil nechytatelnou ranou  přesilovkovou kombinaci Marek Hovorka  (1:1).

Pokud v první třetině padlo sedm dvouminutových trestů, prostřední část hry z tohoto průměru nevybočila. Pokračoval velmi přísný metr rozhodčích, kteří udělili dalších šest menších a jeden desetiminutový trest. Ani jedno mužstvo ale početní výhodu nevyužilo a tak před začátkem třetí třetiny stále panoval nerozhodný stav 1:1.

V poslední dvacetiminutovce se Pirátům podařilo otočit vývoj zápasu. V 46. minutě vyslal Martin Kadlec v oslabení do úniku Romana Chloubu, který navzdory tísnění od Čermáka dokázal jednou rukou zvednou kotouč nad Sáblíkovo rameno (1:2).
A pak začaly opět padat tresty. Od 48. do 55. minuty šli na trestnou lavici čtyři chomutovští hráči a čtvrtou výhodu Jihlava už využila. Adam Zeman dostal ve středním pásmu puk do jízdy, prosmýkl se mezi dvěma chomutovskými obránci a zakončil přesně do pravého horního růžku Kopřivovy branky (2:2).

Tresty padaly  nadále i v prodloužení. Nejdříve byl potrestán domácí Dobrovolný za hrubost, o minutu později zase Jan Rutta za nesportovní chování. A právě ve hře tři na tři rozhodl o bonusovém bodu Tomáš Čachotský, který obkroužil  branku a zasunul tyč k tyči (3:2).

„Rozhodlo to, že v prodloužení jsme byli nedůslední v naší třetině. Jinak v utkání se hrál hodně otevřený hokej, dobrý pro diváky, ale horší pro trenéry. Myslím si, že oba týmy mohly rozhodnout zápas už v normální hrací době. My jsme k tomu měli blíže a musíme tyto zápasy ve vyřazovací části dohrávat a zvítězit," zhodnotil duel v Jihlavě  asistent Pirátů Aleš Totter.

HC DUKLA JIHLAVA – PIRÁTI CHOMUTOV 3:2PP (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Diviš (Čachotský, Kaláb), 56. Zeman (Šidlík, Kaláb), 65. Čachotský – 20. Hovorka (Skinner, Gajovský), 46. Chlouba (Kadlec). Rozhodčí: Čech, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:14, navíc Šidlík (JIH) a Hřebejk (CV) na 10 minut. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:30. Diváci: 1412.

HC Dukla Jihlava: Sáblík – Korím, Dobrovolný, Čermák, Kaláb, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Melenovský, Diviš – Jergl, Maliník, Důras – Prokš, Zeman, Semorád – Kuřítko, Matula, Malec.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Havel, Titov, Toman, Skinner, Bartejs, Scalzo, Rutta, Koma – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Dušek – Sinisalo, Kämpf, D. Kaše – Kadlec, Chlouba, Veselý.