Chomutov sice už po 8. sekundách hrál přesilovou hru, ale jediný závar před hostující brankou ke gólu nevedl. Naopak Mladá Boleslav svoji první příležitost využila. Bárta získal v útočném pásmu puk, jeho bekhendovou střelu Kopřiva jenom vyrazil a dojíždějící Radim Hruška pohodlně zasunul puk do domácí branky (0:1).

První obrat Pirátů

Vyrovnání přišlo v 9. minutě při signalizovaném vyloučení boleslavského hráče. Bodově se opět prosadil Roman Červenka, jehož střílenou přihrávku usměrnil do sítě Marek Tomica (1:1). O tři minuty šli domácí po podobné akci do vedení. Vladimír Růžička z levého kruhu našel před brankou Hřebejka, který nastavil hůl a puk proplachtil za Rittichova záda (2:1).

Necelé tři minuty před koncem úvodní části se předvedl reprezentační novic Jan Rutta. Nejdříve se po uvolnění Červenky chomutovský obránce zbavil stahovačkou hostujícího hráče, aby jeho první pokus skončil na betonech Ritticha. Odražený puk pak poslal z ostrého úhlu mimo prázdnou bránu!

A vzápětí se potvrdilo pravidlo "nedáš - dostaneš". Po vyhraném buly Radima Hrušky v útočném pásmu se puk dostal k Ctiradu Ovčačíkovi, jenž lehkou střelou zápěstím překonal Kopřivu a vyrovnal na 2:2.

„Vstup do zápasu nám vyšel. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, i když se soupeř dostal do vedení 2:1," zhodnotil první minuty asistent trenéra Mladé Boleslavi Jelínek.

Stejná situace jako v úvodu zápasu se opakovala i na začátku prostřední části hry, kdy byl již po 4 sekundách vyloučen boleslavský Urban za podražení. Tentokrát ale Piráty o výhodu připravil po 68 sekundách Tomáš Pospíšil, který šel pykat za vysokou hůl.

Po Chomutovu předvedli obrat v utkání i hosté. Při signalizovaném vyloučení domácího hráče se k puku dostal v pravém kruhu Ctirad Ovčačík a tvrdou střelou prostřelil Kopřivu mezi betony (2:3).

Velkou příležitost dostat se do dvoubrankového vedení měla Boleslav v polovině utkání, kdy dostal Chlouba čtyři minuty za vysokou hůl. Téměř dvě minuty svírali hosté domácí čtveřici v obranném pásmu, ale ke gólu jejich převaha nevedla.

„Důležitá byla ubráněná přesilovka. Tam jsme se semkli, cítil jsem, že bychom to mohli ubránit," popsal jeden z klíčových momentů zápasu Michal Vondrka.

Druhý chomutovský obrat

Přesilovou hru naopak využil Chomutov a opět srovnal stav utkání. Ránu Červenky od modré čáry vyrazil Rittich jenom před sebe a Michal Vondrka pohodlně zavěsil (3:3). Dvě minuty před koncem druhé třetiny dovršil Chomutov další obrat v utkání. Po vyhraném buly putoval puk po ose Dlapa, Harant, jehož dělovku tečoval před Rittichem Vladimír Růžička (4:3).

Branky padaly jako na běžícím pásu i v třetí třetině, za necelých pět minut diváci viděli čtyři. Nejdříve sekundu před vypršením trestu Červenky projel po levé straně do útočného pásma Dominik Pacovský a prostřelil Kopřivu (4:4).

Na několik minut do vedení o dvě branky

Uběhlo jenom 71 sekund a opět se radovali Piráti. Růžička od mantinelu našel před brankou Vondrku, který strčil do přihrávky hůl dříve než Rittich (5:4).

Poprvé dvoubrankové vedení pro Chomutov vystřelil Červenka, který projel po pravé straně do útočné třetiny a střelou spoza obránce zvýšil už na 6:4.

„Pak nám soupeř odskočil o dva góly na 6:4, ale klukům musím poděkovat, protože jsme se vzepjali a vyrovnali," řekl k této časti utkání Marián Jelínek.

Rozdíl dvou branek trval ale jenom 41 sekund. V přesilové hře po vyhraném vhazování napřáhl Pacovský a prostřelil Kopřivu(6:5). To byly poslední okamžiky domácího brankáře na ledě, několik desítek sekund předtím došlo ke střídání i v hostující brance.

Přestřelka pokračovala ale i nadále. V oslabení ujel domácí obraně Radan Lenc a překonal Strmeně v brance Pirátů (6:6).

Necelých devět minut před koncem třetí třetiny se skóre měnilo už po třinácté a po třetí se zapsal mezi střelce Vondrka, který v přesilové hře tečoval tvrdou ránu Jánošíka od modré čáry a vystřelil pro Chomutov vítězství 7:6.

„Za důležité považuji, že jsme se dvakrát, když byl soupeř ve vedení, vrátili do zápasu.Vždy jsme srovnali výsledek, což není v tak vyrovnaných zápasech jednoduché. Ale dnes padalo hodně branek. Po dlouhé době nám dnes vyšly i přesilové hry, dali jsme v nich několik gólů. Boleslav ukázala kvalitu, útočně hrála velmi dobře, vždy se dokázala dotáhnout.Jsme rádi za zisk třech bodů, máme se teď o co opřít," zhodnotil utkání asistent Břetislav Kopřiva.

Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 7:6 (2:2, 2:1, 3:3)

Branky a nahrávky: 9.Tomica (Červenka, Harant), 12. Hřebejk (V. Růžička ml.), 35. Vondrka (Červenka), 38.V. Růžička ml. (Harant, Dlapa), 42. Vondrka (V. Růžička ml.), 45. Červenka (Tomica), 52. Vondrka (Jánošík, Červenka) - 4. R.Hruška (Bárta), 18. Ovčačík (R. Hruška), 26. Ovčačík (Urban), 41. Pacovský (T. Voráček, T. Urban), 45. Pacovský (Klepiš),49. Lenc (Střítecký, T. Voráček),

Rozhodčí: Hribik, Souček – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci 4819.

Piráti Chomutov: Kopřiva (45. Strmeň) – Rutta, Skinner, Harant, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Dlapa – Pospíšil, Červenka, Tomica – Hřebejk, V. Růžička ml., Vondrka – Chlouba, Květoň, Sklenář – Veselý, Račuk, Dušek. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

BK Mladá Boleslav: Rittich (45. M. Růžička) - Voráček,Stříteský,J.Holub,Trončinský,Kučný,Ovčačík – Pacovský, Urban,Hyka – Lenc,Klepiš,Látal - Pabiška, Musil,Jarůšek – Klimenta, R. Hruška, Bárta. Trenéři: Výborný, Jelínek.