V úterý 28. srpna na ledě Litvínova Verva zvítězila 5:1 a Piráti jí tak měli na domácím ledě co oplácet. To se domácím dařilo od začátku dokonale. První třetina jim vyšla na výbornou, když vstřelili dva góly. Vervě se ve druhé třetině obrat nepodařil. Naopak, Piráti přidali další dvě branky a šance Vervy dostat se zpátky do zápasu se pomalu rozplývala. Ve třetí třetině se však Verva dočkala. V 50. minutě dala svůj první gól. Pak měla ještě před koncem šanci korigovat výsledek při hře pět proti třem, ale početní výhodu nevyužila. Další gól už nepadl a Piráti mohli slavit vítězství.

Domácí se v úvodu utkání tlačili před branku Litvínova, ale hosté posupně hru vyrovnali. Pak hosté z několika protiútoků zahrozili, ale domácího gólmana Stezka nepřekonali. Postupem času byla Verva více na puku a začala získávat mírnou převahu. Ta vyvrcholila v desáté minutě faulem Jana Strejčka, který podrazil Romana Chloubu. Jenže Verva přesilovku nesehrála dobře a v jejím závěru po brejku inkasovala. Jakub Sklenář vyvezl po levé straně puk a naservíroval ho najíždějícímu Vladimíru Růžičkovi, který prostřelil gólmana Hanuljaka. Netrvalo to dlouho a domácí slavili po druhé. V patnácté minutě po vhazování nabídl Martin Šťovíček kotouč Bohumilu Jankovi a ten zvýšil na 2:0. V závěru třetiny měli Piráti dvojnásobnou početní výhodu, ale využít jí nedokázali. Přitom hosté přišli o dva hráče a to Baránka a Sørvika, kteří byli vyloučeni do konce utkání.

Ve druhé třetině se Verva snažila nepříznivý vývoj zápasu otočit. Snaha o kontaktní gól jí ale nevycházela. Blízko ke gólu byl Litvínov ve třicáté minutě, kdy šel za podražení na trestnou lavici obránce David Štich. Skóre se ale neměnilo. Naopak, hosté vystřídali gólmana. Na místo Miroslava Hanuljaka šel do brány Jakub Soukup. Ten se ještě nestačil v brance pořádně zabydlet a už lovil kotouč ze sítě. Třetí gól Pirátů vstřelil ve 33. minutě Roman Chlouba, který se dostal sám před Soukupa a překonal ho bekhendem. Za další minutu explodoval domácí kotel po čtvrté. Piráti využívají přesilovku. Autorem gólu je tentokrát Martin Šťovíček. V závěru třetiny měli hosté několik šancí při hře čtyři na tři. Ani tentokrát ale domácího gólmana nepřekonali.

Čestný úspěch

Ve třetí části se hra přelévala od branky k brance a natěšení diváci čekali na další gól. Ěkání bylo dlouhé a k malé radosti domácích fanoušků se dočkali hosté. Autorem prvního gólu Litvínova se stal František Lukeš, který dostal přihrávku před branku, od Viktora Hübla. Lukeš podržel kotouč a udělal domácímu gólmanovi kličku a pak po ledě poslal puk za jeho záda. Pět minut před koncem šla Verva do dvojnásobného přečíslení, ale svou šanci nevyužila. Na skóre zápasu se tak už nic nezměnilo a Piráti mohli slavit jasnou výhru.

Piráti Chomutov – Verva Litvínov 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Růžička (Sklenář), 15. Jank (Sklenář, Šťovíček), 33. Chlouba (Štich), 35. Šťovíček (Růžička, Mrázek), 50. Lukeš (Hübl)

Piráti Chomutov: Stezka (Lukeš) – Jank, Valach, Štich, Mrázek, Dietz, Knot, Blaha – Sklenář, Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, Skokan – Šťovíček, Vantuch, Stránský – Koblasa, Gut, Chlouba – Havel

HC Verva Litvínov: Hanuljak (Soukup) – Baránek, Hunkes, Kubát, Sørvik, Ščotka, Šesták, Strejček, Romančík – Petružálek, Mikúš, Hanzl – Lukeš, Hübl, Myšák – Tůma, Gerhát, Černý – Matoušek, Řehoř, Jurčík

Rozhodčí: Sýkora, Svoboda – Malý, Pešek

Ohlasy po utkání:

Radim Skuhrovec, asistent trenéra HC Verva Litvívov: "Dnes jsme nepředvedli tak dobrý výkon jako v úterý doma a proto jsme prohráli. Utkání také ovlivnilo rozhodování rozhodčích, kteří se určitým způsobem snažili uplatňovat nová pravidla. Já osobně nejsem přesvědčený, že je to ku prospěchu hry. Myslím si, že to má vliv především na plynulost hry a to není dobře. Nevím, jestli diváci budou chtít na něco takového chodit. Při hře pět na pět se na ten zápas dá koukat, ale to dnes bylo hodně málo kdy. Na druhou stranu extraliga se tímhle směrem bude ubírat a tak se s tím budou muset vyrovnat všechny týmy.“

Vladimír Růžička, trenér Pirátů Chomutov: „Povedla se nám první třetina, dobře jsme bruslili, rychle jsme přecházeli přes střední pásmo. Dali jsme dva góly a podobně nám to vyšlo i ve druhé třetině. Třetí třetina se už jen v podstatě dohrávala a hlídali jsme si výsledek. Pokud jde o množství vyloučených a uplatňování nových pravidel, tak se to bude muset trochu víc sjednotit. V minulém utkání v Litvínově se to pískalo jinak, než dnes. Myslím si však, že po pár zápasech si na to všechny týmy zvyknou a bude to v pořádku.

Poznámka redakce: Nová pravidla mimo jiné přinesla změnu v rozměrech brankoviště, které je nyní menší. Trest za zdržování po zakázaném uvolnění, či za hraní s čouhajícím kusem chrániče. Zcela nový je trest za pozdní dohrání. Na trestné střílení nyní mohou týmy poslat jakéhokoliv hráče. To je jen několik málo příkladů z řady změn v pravidlech.