„Věřím, že bude vyprodaná aréna a potvrdíme to, o co celou sezonu bojujeme. Bude to ale strašně těžké. Musíme do zápasu vstoupit se stejnou chutí a zodpovědností jako s Českými Budějovicemi. Slávii známe, bude to o momentální pohodě," přeje si využít už první extraligovou příležitost asistent Aleš Totter.

Za Piráty nenastoupí David Kämpf, který má ze zápasu v Českých Budějovicích pochroumané rameno a podrobí se chirurgickému zákroku. V posledním domácím utkání právě s Motorem ho nahradil Marek Račuk, který se prosadil v zápase i střelecky.

Právě vyrovnanost a skladbu týmů obdivoval po utkání Petr Rosol: „Chomutov má ohromně vyrovnané mužstvo, jsou dobří. Je u nich jedno, jestli se jim dva, tři hráči zraní. Mají pět nebo šest lajn, které jsou prakticky stejné. Mužstvo mají parádně poskládané," řekl po vzájemném utkání trenér Českých Budějovic.

Nevzdává se ale ani Mistr České republiky z let 2003 a 2008. Do Chomutova vypravuje dva autobusy fanoušků a v úspěch věří Jakub Sklenář: „Uděláme všechno pro to, abychom následující dva zápasy vyhráli," velí na klubovém webu pražský útočník.

Velkou roli může hrát v utkání psychika hráčů. Právě domácí zápas s Morou Olomouc Piráti nezvládli, dostali se do ztráty 0:4, kterou už pozdě honili (Chomutov – Olomouc 3:4, pozn. red.).

„Domácí prohrou s Olomoucí jsme si to hodně zkomplikovali, teď jsme se naopak přiblížili," vyjádřil se po domácím utkání s Motorem Marek Hovorka.

Výkon s Českými Budějovicemi ocenil i Aleš Totter: „Jsme rádi, že jsme to zvládli z mentální stránky."

O tom, že není vůbec jednoduché hrát baráž a speciálně to platí o závěrečných zápasech, se rozhovořil na klubovém webu Slávie Tomáš Vlasák: „Je mi čtyřicet, řekl bych, že už mám něco za sebou. Něco takového jsem ale ještě nezažil, takhle náročné není ani play off. Tam je to sice na krev, ale při vypadnutí se nic neděje, tady je to jiné."

Pirátům ale věří a věřil už před baráží Petr Rosol: „Už před baráží jsem říkal, že Chomutov je pro mě největší favorit na postup. Myslím si, že stále to platí a Chomutov postoupí," favorizuje Piráty na postup bývalý reprezentační útočník.