V 15. minutě vedla Kadaň již 2 : 0

Jako první měli sice příležitost na vstřelení branky Piráti, když kadaňský obránce odpálil puk mířící za brankovou čáru, ale vedení se ujali domácí Kadaňští. V 5. minutě se dostal do samostatného úniku Jaroslav Mrázek, udělal kličku Kopřivovi a zasunul puk do branky (1:0). Téměř stejný scénář se opakoval v 15. minutě, akorát aktérem byl Roman Chlouba (2:0).  Piráty dostal do hry gól Bryana McGregora, který tečoval v přesilové hře  Drtinovu střelu od modré čáry (2:1).

„Na začátku jsme udělali velké chyby. Pomohl nám gól na 2:1, dostali jsme se ještě do konce 1. třetiny do kontaktu," byl rád za úvodní gól Pirátů Aleš Totter. To trenér Kadaně Jaroslav Beck litoval nekázně Antona Berleva, který se dopustil zbytečného faulu v útočném pásmu: „Zápas jsme měli výborně rozehraný, ale pak došlo k nekázni. Možná to bylo ze zvýšené motivace. Přišel zbytečný faul, který postavil Piráty na nohy."

Druhá třetina patřila Pirátům

Jak v první třetině byli lepší hráči Kadaně, ve druhé se naopak dařilo Pirátům. Tedy až na inkasovaný gól!  Na začátku 25. minuty srovnal mladý Ondřej Kaše, když tečoval Komovu střelu od modré čáry (2:2). A co Piráti? Devět sekund a  Sportovní klub se dostal opět do vedení.  A navíc se opakovala situace jako při prvních dvou brankách!  Únik, klička doleva a zasunutí puku do branky. Střelcem Kadaně byl tentokrát Darek Hejcman (3:2).

„To jsme dostali další ránu. Vyrovnali jsme na 2:2 a hned dostali branku na 3:2. Museli jsme se z toho vyhrabat. Byla to nekoncentrovanost! Nemůžeme ale dostat tři góly způsobem, že hráč jde sám na bránu a propadneme ve středním pásmu. To se nesní opakovat," nebyl spokojen asistent Břetislava Kopřivy.

Srovnání připadlo na pirátského obránce Martina Rýgla, kterému krásně přihrál už před prázdnou branku muž zápasu –  Bryan McGregor. To běžela 34. minuta utkání.

„Piráti byli lepší ve druhé třetině, tam  nás zatlačili. Nehráli jsme dobře, neměli jsme pohyb. Myslím si, že druhá třetina rozhodla," litoval promarněné šance Jaroslav Beck.

Nevyužitá přesilovka pěti proti třem stála Kadaň body

Kadaň měla ještě jednu velkou příležitost jít do vedení. Nejprve se zbytečného faulu ve středním pásmu dopustil Ondřej Kaše, který „sekal" po 41. sekundách třetí dvacetiminutovky. A následně při gólové příležitosti domácích posunul při přesouvaní se v brankovišti branku Miroslav Kopřiva, za což byl potrestán menším trestem za zdržování hry.

Takže přesilovka pěti proti třem trvající 62 sekund!

„Kdo nevyužije dvojnásobnou přesilovku, nevyhraje zápas. Ve třetí třetině jsme byli opět „ve hře", ale neskórovali jsme. V přesilovce nám chyběl větší tlak do brány, sledování odražených puků. Byly tam dvě krásné střely, jedna lízla gólmanovi ruku, druhá byla těsně vedle. Dvě další šly do gólmana, který je viděl. Nikdo nešel ale do brány jak měl," nebyl spokojen se hrou v přesilovce trenér Kadaně.

Nabídnutou příležitost tak využili Piráti. I když třetí třetina byla vyrovnaná, jediný gól padl z jejich hole. Využili   početní výhodu při vyloučení Daniela Opalka a  po střele a odrazech dotlačil puk za brankovou čáru David Kaše. „Nahozený puk před bránu, navíc tečovaný. Jedna noha, druhá noha a puk zapadl k tyči. To je hokej," řekl o poslední brance utkání Jaroslav Beck.

„Rozhodla výborná oslabení a přesilovky.  Bylo důležité, že jsme ubránili pět na tři a sami jsme v přesilovce dali gól. Rozhodly speciální formace na přesilovky a oslabení," shrnul derby Aleš Totter.

SK Kadaň – Piráti Chomutov 3 : 4 

Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1.  Branky a nahrávky: 5. Mrázek (L. Novák), 15. Chlouba (J. Novák, L. Novák), 25. Hejcman (Kadlec) – 17. McGregor (Drtina, Hovorka), 25. O. Kaše (Koma), 34. Rýgl (McGregor, Gajovský), 52. D. Kaše (McGregor). Rozhodčí: Smitka – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 1 200.

SK Kadaň: Strmeň – Mazanec, Opalek, Trefný, Stehlík, Mrázek, Tejnor, Szathmáry – Ton, Charousek, Račuk – L. Novák, Chlouba, J. Novák – Hammerbauer, Berlev, Kadlec – Chrpa, Hejcman, Škop.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Drtina, Rýgl, Šulák, Rutta, Skinner, Koma, Havel – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sikora, Gajovský, Šagát – Květoň, McGregor, Moore.