Chomutov – Hradec
Chomutovský klub v posledních dnech posbíral některé své hráče, kteří působili v extralize a přidal i nové posily. Na ledě se tak proti Hradci objevil Slovák, Hruška nebo Hrdel. Hlavní postavou první třetiny byl Pavel Kuběna, který otevřel skóre již v první minutě hry. V šestnácté minutě pak zvyšoval již na 2:1. Hned po přestávce se poprvé prosadil navrátilec z Mladé Boleslavi, Zbyněk Hrdel, a vstřelil tak svou premiérovou branku v modrobílém dresu.

Ve třetí třetině se trefil ještě jednou, potvrdil svou formu z Boleslavi a konečně po angažmá ve spartě bodově ožil. „Připomínají mi to pořád všichni dokola, že jsem nikdy takových bodů neměl. Já hokej ale hrát umím, jen jsem za ty dva roky na Spartě nedostal tolik prostoru. Teď jsem konečně dostal větší šanci a tu důvěru snad splácím,“ řekl po utkání urostlý útočník.

Ke konečnému výsledku 8:5 gólově přispěl také David Hruška, kterému také drží jeho obdivuhodná bodová forma z Karlových Varů. Domácím fandům se také poprvé představil obránce Tomáš Slovák, který přišel z ruského Jekatěrinburgu, bodově se však neprosadil. I on ale přispěl k důležité výhře 8:5. Chomutovský trenér Milan Kašpárek po utkání ale nebyl vůbec spokojen.

„Je dobře, že máme tři body, ale jinak spokojenost téměř nulová - výsledek 8:5 je jako kdybychom hráli benefiční utkání. Pět inkasovaných branek je strašně moc. Dostali jsme dva góly z oslabení, to se stane, ale zbytek byly laciné góly, které si nemůžeme dovolit.“
Ani tři důležité body nepomohly Chomutovu k návratu na čelo tabulky. Ústí nad Labem přehrálo doma Jihlavu a stále si drží dvoubodový náskok.
Kadaň – Třebíč
Kadaňští hokejisté by se v případě tříbodové výhry posunuli do čela druhé nadstavbové skupiny, což se jim nakonec také povedlo. Výhru 6:4 řídila z velké části chomutovská dvojice Seman – Sikora. Prvně jmenovaný sice nevstřelil žádný gól, hned na čtyři ale přihrál svým soupeřům! Dvakrát nahrál na trefu Ladislavu Bouškovi a dvakrát svému parťákovi, Marku Sikorovi.

Ten vstřelil v utkání dokonce hattrick a byl tak nejvýraznější střeleckou postavou zápasu. Po utkání hodnotil jeho průběh a krátce i svou formu. „ Tento zápas musel rozhodně bavit diváky, padlo hodně branek. Bylo to z obou stran hurá nahoru, hurá dolů. Je to důležitá výhra, body jsme potřebovali. Já jsem rád, že mi to tam padá, snad to vydrží i nadále.“
Spokojený s výsledkem a třemi body byl i kadaňský trenér Mikuláš Antonik. „ Vždy, když jsme inkasovali jsme dokázali rychle odpovědět. Důležité byly poslední dvě rozdílové branky. Samozřejmě jsme za tři body rádi z tak důležitého zá