„Dostal jsem se do Kadaně za tři dny. Měl jsem vlastně celkem šest přestupů a využil jsem hned tři dopravní prostředky. Letadlem jsem letěl trasu Ufa-Moskva-Antalya-Istanbul-Záhřeb. Ze Záhřebu do Prahy jsem pak jel autobusem. Nakonec můj kamarád mě už vzal sem do Kadaně,“ vypráví o náročné štrece pro klubový web třiadvacetiletý Rus.

V České republice, ale není žádným nováčkem. Již dříve totiž Achmeťanov hájil barvy druholigové Orlové. V Kadani se adaptoval rychle, má tady totiž krajana Artema Sursova a navíc umí dobře český jazyk.

„Naučil jsem se česky v Orlové. Bylo to pro mě velmi zajímavé naučit se český jazyk, dokonce jsem chodil na lekce k učiteli, abych se naučil pravidla a základy českého jazyka,“ usmívá se sympatický hokejista, který i když je daleko od domova, tak je dávno zvyklý. Už od čtrnácti let.

„Ve čtrnácti letech jsem odešel z domova a od té doby žiji sám, takže to pro mě není těžké. V České republice jsem už žil a rychle se adaptuji. Samozřejmě ale, že mi chybí moje rodina a moje přítelkyně, to jsou nejlepší lidé v mém životě! Moc je miluji. V této těžké době je samozřejmě obtížnější je navštívit, ale myslím si, že brzy bude všechno v pořádku!“ doufá ruský forvard.