Ondřej Kaše, David Kämpf a Jan Rutta. Všichni mají minulost v pirátském dresu Chomutova. Odsud vystřelili ke kariérám v zámořské NHL.

„Vemte si, že všichni prošli naším klubem, nechali tady významnou stopu a teď se společně představili na mistrovství světa, což je v rámci republiky ojedinělé. Já osobně nečekal, že naše reprezentace dojde až ke zlatým medailím a to vzhledem k přípravě před mistrovství světa. Ale obrovsky tomu pomohli právě kluci jako David Kämpf, který je čistokrevný Pirát, Zacha, Pastrňák a Nečas, kteří tým posílili ze zámoří a obrovsky k tomu úspěchu pomohli. Nás v klubu tohle strašně těší,“ řekl předseda Pirátů Chomutov Daniel Badinka. Ten se svým klubem vlastně letos prožívá jen skvělé momenty, když se letos druholigovým Pirátům povedl postup z druhé ligy do vysněné Chance ligy. Dramatické finálové bitvy s Havířovem v chomutovské ROCKNET aréně sledoval se svým bráchou Davidem i Ondřej Kaše, který prožil parádní sezonu v extraligovém Litvínově a fanoušci teď napjatě čekají, zda bude v dresu chemiků pokračovat. Právě Ondřej Kaše i s bráchou Davidem začal své první krůčky na ledě v Kadani odkud bratři pocházejí.

Ondřej Kaše s bratrem Davidem při finálových bojích Chomutova při postupu do Chance ligy.Ondřej Kaše s bratrem Davidem při finálových bojích Chomutova při postupu do Chance ligy.Zdroj: Deník/Václav Veverka

„Měli jsme opravdu kvalitní tým a Ondra Kaše? Samozřejmě si ho od nás pamatuji. Začínal u nás i s bráchou Davidem a už tehdy bylo vidět, že jsou to rozdíloví kluci. Je úžasné co dokázali a že dali takhle o sobě vědět. Je to paráda. Já osobně jsem tipoval, že čeští reprezentanti skončí v nejlepší čtyřce, v těch vrcholných zápasech se pak už může stát cokoliv, ale zlato? To byla prostě nádhera. Je hezké, že kluci dali o sobě vědět a zviditelnili i náš klub,“ rozplýval se prezident SK Kadaň František Wágner.

Jan Rutta a David Kämpf hrají v zámoří za San Jose Sharks a Toronto Maple Leafs. U Ondřeje Kašeho zatím není jisté, kde nový hokejový ročník rozjede, ale všichni litvínovští fanoušci si přejí, aby černožlutou spolupráci s bratrem Davidem prodloužil. „Jsem opravdu přesvědčený, že opravdu záleží na tom, zda Ondra dostane jemu slušící nabídku z NHL z toho pohledu, aby mu to dávalo především herní smysl. Tuším, že trh s volnýma hráči se otevírá 1. a končí 15. července. Pak budeme vědět více,“ řekl na startu letní přípravy litvínovský kouč Karel Mlejnek.

Ondřej Kaše a David Kampf slaví titul mistrů světa v hokeji.
Mistři! Kaše z Kadaně, Kämpf z Jirkova. Chomutovsko oslavuje své zlaté hokejisty

Jan Rutta (obránce)

Číslo dresu: 44

Počet zápasů: 9 (149:24 minut)

Bilance: 1+0

Věk: 33 let

Rodné město: Písek

První klub: IHC Písek

Současný klub: San Jose Sharks

Ondřej Kaše (útočník)

Číslo dresu: 73

Počet zápasů: 10 (165:39 minut)

Bilance: 3+4

Věk: 28 let

Rodné město: Kadaň

První klub: SK Kadaň

Současný klub: HC Verva Litvínov

Fanoušci na bývalém fotbalovém hřišti v Chomutově pod velkoplošnou obrazovkou u finále MS v hokeji 2024 při zápase se Švýcarskem.
Hokejová mánie v Chomutově! Na stadion přišly fandit stovky lidí

David Kämpf (útočník)

Číslo dresu: 64

Počet zápasů: 9 (146:08 minut)

Bilance: 2+5

Věk: 29 let

Rodné město: Jirkov

První klub: KLH Chomutov

Současný klub: Toronto Maple Leafs