„Jednali jsme s kluky už nějakou dobu a jsem rád, že jsme se dohodli,“ říká manažer A-týmu Jiří Sochor. „Další formování mužstva a podpisy smluv už budou plně v kompetenci nového sportovního manažera A-týmu,“ doplňuje směrem k Martinou Pešoutovi.

Nejmladším z celé trojice je dvacetiletý útočník Jakub Zajíček, který teprve v létě opustil mládežnické kategorie a sbírá první zápasy v dospělém hokeji. Zatím jich odchovanec benáteckého hokeje ve druhé lize nastřádal jednačtyřicet, v nichž osmnáctkrát skóroval a přidal stejný počet asistencí, což ho řadí na šesté místo týmové produktivity.

„V posledních zápasech se Kuba dostal do výborné formy a jeho přechod do seniorského hokeje graduje. Věříme, že s přibývajícími zkušenostmi a rostoucím sebevědomím se zařadí mezi stěžejní hráče příští sezóny,“ přibližuje člen výkonného výboru klubu.

Richard Běhula, Jakub Zajíček a Vít Seemann.Richard Běhula, Jakub Zajíček a Vít Seemann.Zdroj: Piráti Chomutov

Dvaadvacetiletý Richard Běhula i přes zranění odchytal v základní části nejvíc střetnutí ze všech gólmanů. Rodák ze Zlína tak rozšířil dosavadních pět startů v chomutovském áčku na osmadvacet duelů. „V první polovině sezóny měl Ríša bohužel smůlu na zranění a pro návrat do formy z přípravy potřeboval trochu čas. Teď potvrzuje, proč jsme ho avizovali jako brankáře číslo jedna. Je oporou, což potvrdil i v Chance lize v dresu Litoměřic,“ uvádí Jiří Sochor.

Nejstarším ze zmíněného tria je rovněž stále dvaadvacetiletý Vít Seemann, který je o pět měsíců starší než maskovaný mladík. Odchovanec mosteckého hokeje se do Chomutova rovněž vrátil a v aktuálním ročníku doposud zapsal o jedno utkání více než při předchozích štacích v áčku, takže je v tuto chvíli na 83 zářezech. V základní části druhé ligy byl třetím nejproduktivnějším bekem mužstva, když vstřelil šest gólů a přidal čtrnáct asistencí.

„Víťa patřil před sezónou mezi prioritní posily. Jeho výkony během sezóny rostly, proto jsme měli zájem, aby s námi pokračoval ve společné cestě,“ konstatuje manažer A-týmu na adresu zadáka, který v dlouhodobé části více než zdvojnásobil své bodové konto v pirátském áčku.

Trenér Zdenko Frťala na tréninku s teplickými fotbalisty.
Kam za fotbalem: Startují krajské soutěže, trenér Frťala v premiéře vyzve Brno