Tři body po 49 dnech! Piráti uťali sérii porážek, nováčka porazili 4:2

Chomutov - Chomutov ukončil černou sérii čtyř porážek a jihlavského nováčka porazil 4:2. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky se dočkali výhry za tři body prvně od 22. října, kdy v 16. kole porazili na domácím ledě 3:2 Pardubice.

10.12.2017

Chomutov - Jihlava.Foto: Deník

O výhře v nedělní bitvě definitivně rozhodli až minutu a vteřinu před koncem, kdy chomutovský kapitán Vondrka narušil hostující rozehrávku, nahrál Humlovi, jenž zkušeně dovezl puk do odkryté branky. Jihlava totiž hrála vabank, brankář Lars Volden akci sledoval při power play pouze ze střídačky.

Domácí dostal po bezbrankové úvodní třetině do vedení "litvínovský pomocník" Dietz, druhou branku dal Hlava a třetí na začátku závěrečné části hry Růžička. Za Jihlavu se prosadili pouze Žálčík a koncovku zdramatizoval v 58. minutě Jiránek.

Vladimír Růžička st. (Chomutov): "Už jsme dlouho prohrávali. Proti Jihlavě bylo už od začátku vidět, že má mužstvo nasazení a že si jde za vítězstvím. Víme, že Jihlava je kvalitní mužstvo, což potvrzují i poslední výsledky. Zápas byl vyrovnaný, Jihlava měla na začátku pár šancí, které ale chytil Jánko Laco. Ve druhé třetině bylo dobře, že jsme šli do vedení, potom už jsme zápas měli ve svých rukách. Chci poděkovat hráčům, že zabrali a podařilo se nám vyhrát."

František Zeman (Jihlava): "Nevstoupili jsme do utkání špatně, měli jsme gólové šance, ale bohužel jsme je nevyužili. V dalším průběhu Chomutov vytěžil z minima maximum a my jsme mu to moc ulehčovali. Nepotvrdili jsme výkonnost z posledních zápasech, což nás mrzí."

PIRÁTI CHOMUTOV – HC DUKLA JIHLAVA 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Dietz (Flemming), 36. Hlava (Dlouhý, Šťovíček), 42. Růžička (Grman, Valach), 59. Huml (Vondrka) – 36. Žálčík (Bryhnisveen, Anděl), 58. Jiránek (Hubáček, Čachotský). Rozhodčí: Šír, Petružálek – Zavřel, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 3415.
Piráti Chomutov: Laco – Dietz, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, Chalupa – Poletín, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička mladší, Tomeček – Koblasa, Chlouba, Lauko – Dlouhý, Šťovíček, Hlava. Trenéři: Růžička starší, Martínek a Šťastný.
HC Dukla Jihlava: Volden – de la Rose, Suchánek, Ulrych, Kajínek, Bryhnisveen, Šidlík, Váňa – Rys, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Zeman, Dostálek – Žálčík, Hlinka, Anděl – Diviš, Hubáček, Seman. Trenéři: Vlk a Zeman.

Autor: Vlastimil Novotný