Piráti zvítězili hlavně díky skvělému úvodu. Již v páté minutě svítilo na tabuli skóre 3:0. „Chtěli jsme do utkání vlétnou aktivně. Věděli jsme, že soupeř měl za sebou dlouhou cestu a nechtěli jsme na nic čekat. Kéž by se nám takový úvod vyvedl i v dalších zápasech,“ doufá odchovanec havířovského hokeje.

I přes konečné vysoké vítězství Pirátů a šest vstřelených gólů se však ve hře dali najít slabiny. Tou největší je určitě neproměňování přesilových her. V sobotním utkání Chomutov z deseti pokusů proměnil pouze jeden.

„S přesilovkami se trápíme delší dobu. Máme s tím opravdu velké problémy. Když vyhrajeme i bez toho, tak je to super, ale třeba v minulém zápase nám to chybělo. Tohle se může zlomit jen poctivou prací na tréninku,“ přiznává Seman.

Na svůj první zápas v dresu Rebelů asi nebude dobře vzpomínat Jarno Laitinen, který do klece hostů pustil šest gólů. „Jestli to byl jeho první zápas, tak to nebylo určitě nic příjemného. Dnes sice dostal šest gólů, to ale podle mě vůbec nic neznamená. Někomu ta premiéra vyjde líp, někomu zase hůř. To se prostě někdy stane,“ komentoval výkon hostujícího gólmana Seman.

Pětadvacetiletý útočník se po zápase radoval hlavně ze zisku tří bodů. „Z tohoto zápasu máme určitě pozitivní pocity. Tři body v tabulce jsou pro nás teď hodně důležité a pokusíme se na to v příštích zápasech navázat, “ shrnul tím dnešní počínání Pirátů na svém ledě.

Kadaň prohrála důležitý boj o body
Důležitý boj o body čekal na hokejisty Kadaně. Ti zajížděli na led Berounských Medvědů, body ale nepřivezli. Ačkoliv byla Kadaň aktivnějším týmem, dostala první branku již v sedmé minutě. O tři minuty později sice vyrovnal Mikšovic, domácí ale přidali další dva zásahy.

Na začátku druhé části pak vedli Medvědi již 4:1 a s Kadaní to nevypadalo dobře. Nakonec dokázala pouze zkorigovat stav na konečných 5:3 a odjíždí bez bodu.