Ufa je jedním z nejlepších týmů KHL a Evropy. V roce 2011 slavila v Kontinentální lize mistrovský titul. Letošní sezóna ale neproběhla podle očekávání klubu. Místo obhajoby titulu se musel klub smířit až s osmým místem po základní části, v prvním kole play off mu pak vystavila stopku Kazaň.

V dresu ruského týmu budou mít fanoušci možnost vidět hned trio Čechů. V Ufě působí obránci Miroslav Blaťák a Jakub Nakládal. Před novým ročníkem je doplnil také útočník Tomáš Rolinek, který přišel z Magnitogorsku. Zajímavým hráčem je bezesporu Alexandr Radulov, který se stal v uplynulém ročníku nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Není však jasné, zda bude u týmu pokračovat i nadále, jelikož nemá podepsanou smlouvu.  Utkání s Ufou se uskuteční na chomutovském stadionu v pondělí 13. srpna, přesný čas úvodního vhazování bude doplněn.

Partnerská Kadaň a soupeři z ELH
Kromě Ruského velkoklubu se Chomutov přátelsk střetne s tradičními extraligovými soupeři a partnerskou Kadaní.
Právě utkání s omlazenou farmou Chomutova zahájí a zakončí sérii zápasů. První duel těchto soupeřů se uskuteční 2. srpna, odveta a zároveň generálka před extraligovým ročníkem se uskuteční 6. září.

Kadaň prošla po sezóně velkými změnami. Trenérem se stal dřívější kouč Klášterce nad Ohří, Michal Jäger. Jeho asistentem bude Stanislav Mikšovic Největší změn se ale odehrál v kádru, ze kterého odešlo celkem čtrnáct hráčů.

Tým opustili mimo jiné Kamil Jarina, František Bombic, Ladislav Boušek nebo Zdeněk Skořepa. Novými bojovník týmu budou také chomutovští junioři. Chomutov se v přípravě utká také s Plzní, Karlovými Var nebo nedalekým Litvínovem. Dvojzápas odehraje také   Kladnem.

Rozpis přípravných utkání

čt 2.8.2012
Chomutov  – SK Kadaň
út 7.8.2012
HC Plzeň –   Chomutov
čt 9.8.2012
Karlovy Vary –   Chomutov
po 13.8.2012
Chomutov  – Salavat Ufa
út 14.8.2012
Chomutov  – HC  Plzeň
čt 16.8.2012
Chomutov  –  Kladno
út 21.8.2012
Chomutov  – Karlovy Vary
čt 23.8.2012
Litvínov –  Chomutov
út 28.8.2012
Kladno –  Chomutov
út 4.9.2012
Chomutov –  Litvínov
čt 6.9.2012
SK Kadaň  –  Chomutov