Byli blízko k čtvrtému vítězství ve WSM Lize. Kadaňští Trhači v souboji s Jestřáby Prostějova, kteří vyhráli poslední tři zápasy, se dostali sice v první třetině do dvoubrankového manka, ale prostřední část hry byla z jejich strany excelentní a stav srovnali. Nakonec po dvou brankách v poslední třetině prohráli 2:4.

Trhači snížili dvoubrankový náskok soupeře ještě v první třetině, kdy přesilovková souhra Romana Chlouby a Jana Dufka skončila gólem. Vyrovnat se Kadaňským podařilo v polovině zápasu a bylo to opět v početní výhodě. Šesták stojící na modré si dvakrát vyměnil puk s Martinem Šťovíčkem, který se nerozpakoval a z první prostřelil brankáře Jestřábů.

Piráti Chomutov - Dynamo Pardubice.
Naposledy před repre pauzou na hokej. Fanoušci uvidí reprízu semifinále

„Zaspali jsme trošičku začátek, ale potom jsme se pomalu rozjeli. Druhá třetina byla výborná, soupeře jsme k ničemu nepustili. Byli jsme všude první, dohrávali souboje a v tom jsme pokračovali i ve třetí části utkání,“ byl spokojen s výkonem v posledních dvou třetinách asistent Miroslav Buchal.

V poslední části hry měli příležitosti dostat domácí do vedení Nicolas Hlava, Jakub Chrpa a opět Jan Dufek, ale proti Neužilovi v bráně neuspěli. A tak přišel trest v podobě gólu Tomáše Divíška, který využil přesilovou hru. Trhačům pak nezbývalo, než to zkusit v závěru v šesti. Toho ale využili hosté, když se do prázdné domácí svatyně trefil Kolář a určil tak konečný stav klání 2:4.

„V třetí části utkání se nám stala chybička v podobě přesilové hry soupeře. Stávat by se to nemělo, ale dostali jsme tím pádem gól na 3:2. Nezbývalo nic jiného, než zkusit power-play, při které jsme dostali čtvrtou branku. I přesto si myslím, že kluci bojovali neskutečně,“ zhodnotil na závěr Miroslav Buchal.

Trhači Kadaň - Jestřábi Prostějov 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Branky: 14. Dufek, 32. Šťovíček - 6. Venkrbec, 12. Rudovský, 54. Divíšek, 60. Kolář