Piráti tuto možnost dostali  na začátku třetí třetiny ještě za stavu 2:1. Nejdříve byl vyloučen třebíčský Dolníček za hákování, o 34 sekund později za vražení na hrazení Ondřej Dlapa. Piráti tak měli možnost hrát 86 sekund dvojnásobnou přesilovou hru a vstřelit pojišťující  branku utkání.
A povedlo se! Tak dlouho Piráti utahovali sevření v obranném pásmu Třebíče, až se Jiří Drtina dostal po přihrávce Marka Hovorku ke střele na vrcholu kruhu pro vhazování a nechytatelnou ranou prostřelil dobře chytajícího Štůralu v brance Třebíče.
„Byla to jasná příležitost pro střelu, tak jsem to zkusil. Samozřejmě to bylo se štěstím, šlo to mezi rukou a nohou. Ale zaplaťpánbůh za to! Myslím, že to byl důležitý gól," popsal svoji premiérovou trefu v dresu Pirátů Jiří Drtina. Zvýšeno tak bylo již za za 30 vteřin od vyloučení druhého třebíčského hráče.
To Třebíč dostala možnost hrát přesilovou hru na konci zápasu už za stavu 4:1. Nejdříve byl tři a půl minuty před koncem vyloučen za krosček Mario Scalzo, za 23 sekund usedl na trestnou lavici za sekání kapitán Drtina. Hosté tak dostali možnost hrát přesilovou hru o dva hráče plných 96 sekund.
I když hlavně s druhým vyloučením Piráti nesouhlasili: „K vyloučením se raději nebudu vyjadřovat, protože bych asi dostal pokutu. Je ale dobře, že jsme to ubránili," zhodnotil Marek Hovorka situaci ze závěrečných minut utkání.
Hrdinou hry v oslabení se stal brankář Jan Strmeň, který odchytal poprvé celý mistrovský zápas za Piráty.  V dvojnásobném oslabení musel řešit několik ošemetných situací i střelu Romana Erata z mezikruží. „V přesilovce 5 : 3 měli hodně šancí. Naštěstí mě to trefovalo, někdy jsem nevěděl ani jak. To byly asi moje nejhorší dvě minuty v životě. Jsem rád, že je to za mnou.  Hodně mi pomohli v bránění kluci, za což jim děkuji," popsal poslední minuty na ledě  rodák z Havířova.
V utkání si mladý chomutovský brankář připsal 33 zásahů, úspěšnost 97% a inkasoval jedinou branku. Pro dvojku v brance Pirátů to byla i zásluhou výborných zákroků v oslabení povedená premiéra.

Piráti Chomutov – SK Horácká Slavia Třebíč 4 : 1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 39. D. Kaše (O. Kaše, Šagát), 40. Hovorka (O. Kaše, Dušek), 43. Drtina (Hovorka, Hřebejk), 47. Sinisalo (Růžička, McGregor) – 36. Havel (Erat). Rozhodčí: Sýkora – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 2071. Střely na branku: 28:34.
Piráti Chomutov: Strmeň – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Skinner, Koma, Šulák, R. Havel – Hovorka, Dušek, Květoň – Sinisalo, Růžička, McGregor – Hřebejk, Kämpf, Moore – Šagát, D. Kaše, O. Kaše.