Pirátům z krize zatím nepomohl ani příchod zkušeného Josefa Straky, který se po nedělním utkání s Karlovými Vary podělil o svoje názory.

Hned v prvním střídání jste v utkání s Karlovými Vary inkasovali gól. Ve stavu, v jakém se nachází mužstvo, je to pro tým asi velká rána…

Hned první střídání bylo špatné a dostali jsme smolný gól. Těžko jsme se z toho oklepávali, zvedli jsme se až od půlky zápasu. Tam to už pak bylo dobré. Měli jsme i spoustu šancí, ale bohužel jsme nedali góly.

Je to zapříčiněné psychickou nepohodou v týmu, není to ani tak nepohodou na hokejkách?

To asi jo. Puky nám odskakují, i když jsme sami před bránou nebo nás stačí zfaulovat. Když je před naší bránou soupeř, dá hned gól. My se na každou branku strašně nadřeme a naopak dostáváme jednoduché góly. I v neděli to tak bylo, i když jsme byli jenom kousek od vyrovnání.

Během víkendu jste hráli se dvěma týmy, které jsou v tabulce těsně nad vámi. Jeden z nich může být soupeřem Pirátů v prolínací soutěži. Co zápasy naznačily?

No, vypadá to na Kladno. A zápasy naznačily, že to bude hodně těžké. Všechno to bude o jednom gólu, bude to chtít disciplinovanost. Teď máme hodně desetiminutových trestů, musíme se pak soustředit na hru. Máme už velkou ztrátu, soutěž nám opět začne v baráži. Na baráž se musíme připravit jak fyzicky, tak i psychicky. Teď hodně trénujeme. Možno, že je to trochu znát i v utkáních. Chvíli trvá, kým se rozjezdíme. Všechno teď podřizujeme tomu, aby jsme baráž úspěšně zvládli.

Teď chodíte kromě ledu hodně do posilovny. Máte větší zátěž než normálně, je to v tomto období obvyklé?

Bývá to zvykem, ale ne až v takové míře. V úterý se teď nehraje a my trénujeme všechny čtyři dny jako v létě. Hodně bruslíme, pak posilovna a ještě máme tréninky na kole. Na začátku to bylo trochu nezvyklé. Chvíli trvá, kým si tělo zvykne. Trénujeme tak už druhý týden.

Je to tedy o tom, že už každý u Pirátů počítá s baráží?

Samozřejmě, ztráta je velká a počítat umí každý. Neznamená to ale, že vypustíme zápasy. A hlavně doma, lidi stále chodí fandit na stadion. My chceme pro ně nějaké zápasy vyhrát.

Je to i o tom, že potřebujete posbírat nějaké výhry pro lepší psychiku?

Ano, jde o to. My už nikoho bodově nedoženeme, ale pro hlavu je důležité vyhrát. Abychom taky okusili pocit vítězství. Protože pak přijede Boleslav, která stále vyhrává. My naopak celý rok prohráváme, takže v hlavách to trochu asi budeme mít.

Jak to snáší mužstvo, žádná extra pohoda tam asi nebude…

To je jasné, snažíme se ale držet pozitivně. Mezi sebou se hecujeme, nekoukáme na tabulku. Do zápasu jdeme s tím, že se začíná od stavu 0 : 0. Snažíme se být pozitivní, ale je to strašně těžké. Hlavně, když dostaneme v 17. sekundě gól. To se psychikou zamává, ale na to nemůžeme koukat. Musíme se dostat do určitého herního stylu. Dělat věci, které nás pak budou v baráži držet.

Zmínil jste návštěvy na stadionu v Chomutově. Překvapuje vás, že přišlo opět více jak 4 000 lidí?

Nepřekvapuje, protože lidi v Chomutově mají hokej rádi. A my jsme za to strašně rádi. A to prohráváme, puky nám přeskakují hokejky. Lidi si i zapískají, ale na to mají právo. Ale pro nás je dobře, že fanoušci na stadion chodí a podporují nás. A budeme rádi, když jejich návštěvy budou pokračovat. V neděli musíme vyhrát, aby diváci viděli už naše vítězství.