Onu předmikulášskou sobotu před šesti roky se Štěpán Hřebejk hned uvedl gólem, jímž v Kalich Areně v desáté minutě otevřel skóre zápasu. Střídavé starty se brzy změnily v přestup a strakonický rodák hned v následující sezóně 2011/2012 poprvé v kariéře nastřílel v seniorské soutěži dvouciferný počet gólů.

S chomutovským hokejem toho odchovanec jihočeského hokeje zažil opravdu hodně. Pamatuje ještě starý stadion i název klubu. Prožil přechod do moderní SD ARÉNY i zrod Pirátů. A samozřejmě nechyběl ani u obou postupů do nejvyšší soutěže. Zároveň také v jednom z rozhovorů přiznal, že si po cestě kolem Hrušovan vždycky vybaví památné semifinále prvoligového play-off, v němž Chomutov málem vyřadil České Budějovice s hvězdami NHL v sestavě. V roce 2005 však stál ještě na straně soupeře.

Není jistě bez zajímavosti, že v postupových sezónách patřil v prvoligovém play-off k nejlepším střelcům mužstva. Na jaře 2012 skóroval v devatenácti bitvách vyřazovacích bojů sedmkrát a předčil ho jen osmigólový Richard Diviš, o tři roky později mu stačilo na osm přesných zásahů jen devět duelů a žádný ze spoluhráčů jej nepřekonal.

Po zranění tehdy naskočil až do druhého čtvrtfinále proti Ústí nad Labem, jemuž hned dal hattrick, který zaznamenal i v posledním střetnutí před zdravotní lapálií. Jednalo se o jeho jediné dva třígólové zápasy v pirátském dresu.

Ten oblékl celkem ve 368 mistrovských soubojích, v nichž si připsal 155 kanadských bodů za 72 gólů a 83 asistencí. V historickém pořadí chomutovských střelců figuruje Štěpán Hřebejk aktuálně na 48. místě. Stále dobře naložený útočník si fanoušky získal především buldočí zarputilostí a neúnavnou bojovností.

Dokázal se oklepat ze zranění a vždy na ledě odváděl maximum. Vstřícností a pohodou si chomutovské příznivce získal i mimo led, kde nejednou dokázal, že má srdce na správném místě. Naposledy se tak stalo loni před Vánoci, když pomohl ženě, která upadla na náledí, a sám byl překvapený, že se o jeho činu dozvěděla veřejnost, protože o něm nikomu neřekl.

Dlouhá chomutovská etapa v kariéře i životě Štěpána Hřebejka končí, oblíbenec fanoušků se vrací do míst, kde poprvé hrál extraligu a bude Motoru pomáhat ke splnění snu v podobě návratu mezi tuzemskou elitu. Za roky věrných služeb zaslouží veliké poděkování od všech, kteří chomutovskému hokeji přejí.

„Společně se Štěpánem jsme toho prožili skutečně velmi mnoho. Patří mezi generaci hráčů, která Chomutovu pomohla splnit si hokejové sny a za to bude mít u Pirátů vždy otevřené dveře. Za celý klub mu i touto cestou přeji jen to nejlepší v novém působišti a děkuji za vše, co pro nás v posledních šesti letech odvedl," říká výkonný ředitel klubu David Dinda.

Napsal Libor Kult.