„Štěpán Hřebejk nenastoupil už v posledním utkání semifinále s Duklou Jihlava, kdy měl automaticky zastavenou činnost. Za faul kolenem mu komise uložila trest do 28. března, na první dvě utkání baráže," upřesnil trest pro chomutovského bojovníka tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Štěpán Hřebejk tak nebude k dispozici pro první zápasy na Slavii Praha a doma s Kohouty z Olomouce. Trenér Břetislav Kopřiva bude moct využít jeho služeb až od třetího utkání baráže o postup do Tipsport extraligy, které sehrají Piráti na ledě českobudějovického Motoru v neděli 29. března.

Při vyloučení na pět minut a do konce utkání a odchodu do kabiny přiběhl ale na Horáckém zimním stadionu k chomutovskému hráči jeden z rozzlobených domácích fanoušků a udeřil ho pěstí do hlavy. Naštěstí ale trefil jenom helmu.

„Čekal jsem, že něco takového přijde. V Jihlavě je těsný kontakt s publikem, někteří si tam chodí vyřvat hlasivky. Ten divák nestál ode mě ani metr. Nemělo ale smysl na to reagovat, potřeboval jsem zachovat chladnou hlavu," popsal incident hráč s číslem 31.

Na zimním stadionu v Jihlavě je totiž nešťastně vyřešen odchod do kabin, hráči nejsou nijak chráněni a často dochází k těsnému kontaktu s diváky.

„Možná by stálo za zvážení jiné řešení odchodu hráčů do šaten, jinak může být riziko něčeho podobného. Dukla Jihlava byla za chování diváků letos už jednou potrestána, ale to byl méně závažný případ, nějaké polití pivem," vysvětlil trest v horní hranici sazby Zdeněk Zikmund.

Pokuta pro jihlavský klub se totiž pohybuje na horní hranici sazby stanovené za výtržnosti diváků a fyzické napadení v případech, že při něm nedojde ke zranění a škodám. V závažnějších případech je možné udělit finanční pokutu až 120 000 Kč, případně uzavřít stadión až na čtyři utkání nebo udělit finanční pokutu až 200 000 Kč a stadión uzavřít až na deset utkání.

To se děje v případě, že by pořadatelská služba nezasáhla vůbec, došlo by ke zranění či jiným škodám a utkání by bylo z důvodu výtržnosti či fyzického napadení předčasně ukončeno," uvádí se v oficiálním zdůvodnění ohledně rozhodnutí disciplinární komise ČSLH v případě napadení Štěpána Hřebejka jihlavským divákem.