Oproti prvnímu utkání v Karlových Varech dojde k několika změnám v sestavě. Očekávanou změnou je výměna na pozici brankáře. Místo Kostúra dostane příležitost Miroslav Hanuljak. V obraně dochází k jediné změně, místo mladého Tejnora bude hrát ve dvojici s Pulpánem rakouská posila André Lakos. Ten měl původně nastoupit i do zápasu ve Varech, ale nakonec nemohl ze zdravotních důvodů. „André dostal před zápasem ve Varech horečku, proto nehrál," komentoval neúčast rakouského obra trenér Pirátů. První dvě útočné formace zůstávají beze změny, v třetí formaci vymění Kůse a Hrušku Kämpf a Kaše a ve čtvrtém útoku místo Šagáta dostane příležitost Hromas.

První přípravné utkání ve Varech Piráti prohráli 1 : 3. Důležitější než výsledek je, že trenéři nebyli spokojeni s předvedenou hrou. „S hrou ve Varech jsme nebyli spokojeni, nehráli jsme dobře do obrany. To, co se snažíme předvádět v tréninku, do toho jsme se 40 minut nemohli dostat. Samozřejmě, bylo to první utkání, ale byl to hurá hokej. Určitě jsme nepůsobili jako kompaktní tým, neprezentovali jsme se tváří, kterou by jsme se chtěli představit v sezoně a na které pracujeme v tréninku," zhodnotil vystoupení Pirátů sportovní manažer týmu.

Trenér Jiří Čelanský se podobně jako v Kadani chce prezentovat a být úspěšný s agresivním stylem hokeje. „Chceme hrát agresivní hokej, ale musí to mít hlavu a patu. Musíme vědět, kdy do toho můžeme vlítnout. Neulehčovat to soupeři špatnou nahrávkou nebo špatným pohybem," komentoval chyby ve Varech trenér.

Na rozdíl od Pirátů pražská Sparta první přípravné utkání vyhrála, když porazila celek KHL Atlant Mytišči 3 : 1. „Sehráli dobré utkání, ale Mytišči šlo do zápasu z plné přípravy. Působilo hodně zadřeným dojmem, asi dostali na soustředění pěkně zabrat. Sparta působila agresivněji, byla lepší v pohybu, hrála jednoduše a zaslouženě vyhrála. Hráli výborný hokej a počítám, že to samé budou hrát i tady. Určitě nebudou couvat, ale budou chtít hrát otevřený hokej," předpověděl před dnešním zápasem Jiří Čelanský.

Pravděpodobná sestava Pirátů:

Hanuljak - Malec, Bartejs, Pulpán, Lakos, Mrázek, Rutta, Stehlík, Rýgl - Svoboda, Divíšek, Balej - Bartečko, Sikora, Hřebejk - Kubinčák, Kämpf, Kaše - Hromas, Mainer, Račuk.